NVIDIA przedstawia GeForce GTX TITAN: karty wywodzące się z najszybszych na świecie superkomputerów, napędzane przez najszybsze na świecie procesory graficzne

NVIDIA zaprezentowała dziś nowe karty GeForce® GTX™ TITAN, napędzane przez najszybsze na naszej planecie procesory graficzne, zaprojektowane zarówno dla najbardziej wydajnych superkomputerów do gier jak i niewielkich, smukłych i cichych pecetów w obudowach typu SFF (Small Form Factor).

„GeForce GTX TITAN umożliwi nam stworzenie produktu dotychczas praktycznie nieosiągalnego, o który klienci pytali od lat: bezkompromisowo szybkiego, niewielkiego komputera, który pracuje nieomal bezgłośnie”, powiedział Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest.

Karta GTX TITAN została oparta na tej samej architekturze NVIDIA Kepler™, która napędza superkomputer Titan, zainstalowany w amerykańskim Narodowym Laboratorium Oak Ridge. Maszyna ta zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście 500 najszybszych superkomputerów na świecie.

Wykorzystując moc trzech kart graficznych GeForce GTX TITAN, połączonych ze sobą w konfiguracji 3-Way SLI®, gracze mogą cieszyć się maksymalnymi detalami w najbardziej wymagających grach, bez obawy o spadek wydajności.

Karty GeForce GTX TITAN zostały wykonane z prawdziwie rzemieślnicza precyzją i wyposażone w szereg innowacyjnych technologii. Egzotyczną konstrukcję dopełniają równie niecodziennie materiały jak obudowa wykonana z odlewanego aluminium oraz wydajne komory parowe w układzie chłodzenia. Estetyczne wzornictwo GeForce GTX TITAN nawiązuje do ducha superkomputera i drzemiącej wewnątrz niego potęgi: superszybkiego procesora graficznego zapewniającego ogromną wydajność energetyczną, jaką mogą pochwalić się wyłącznie układy oparte na architekturze Kepler.

Dzięki świetnym charakterystykom termicznym i akustycznym, GeForce GTX TITAN jest również idealną kartą dla nowej generacji komputerów do gier w małych obudowach typu Small Form Factor. Gracze nie będą musieli już iść na kompromis, wybierając między wydajnością a gabarytami — teraz niewielkie, acz wydajne komputery są w zasięgu ręki.

„GeForce GTX TITAN jest prawdziwa bestią. To jedyny na świecie procesor graficzny, który obsłuży każdą grę w dowolnej rozdzielczości, niezależnie od jej wymagań”, powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GeForce w firmie NVIDIA. „Co więcej, ta ogromna moc jest zamknięta w wyjątkowo małej zgrabnej obudowie, dzięki czemu gracze będą wreszcie mogli zbudować piękne komputery nie większe od konsoli do gier, lecz dużo potężniejsze i możliwe do dalszej rozbudowy.”

GeForce GTX TITAN:

  • zawiera 7 miliardów tranzystorów
  • jest wyposażony w 2668 rdzeni graficznych – o 75% więcej niż w procesorze graficznym NVIDIA GeForce GTX 680
  • osiąga 4,5 teraflopsa wydajności w operacjach na liczbach zmiennoprzecinkowych z zastosowaniem pojedynczej precyzji oraz 1,3 teraflopsa z podwójną precyzją
  • obsługuje nową technologię GPU Boost™ 2.0, która automatycznie zwiększa wydajność graficzną, a także umożliwia regulowanie napięcia oraz innych zaawansowanych ustawień służących do usprawnienia gier i podkręcania karty
  • może zostać połączony z dodatkowymi kartami GTX TITAN w trybie SLI, osiągając jeszcze większą wydajność

Karty graficzne GeForce GTX TITAN będą dostępne w sprzedaży od 25 lutego 2013 r. od wiodących partnerów NVIDIA, w tym w Polsce od takich producentów jak ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Zotac, a także na pozostałych rynkach od firm Colorful, Galaxy, INNO 3D, MSI i Palit. Sugerowana cena brutto wynosi 4349 zł.

Dodaj komentarz