Plextor na zawodach

W każdej chwili niemal 500 milionów ludzi gra w gry komputerowe. Ludzkość spędza na graniu blisko 3 miliardy godzin tygodniowo. E-sport coraz częściej staje się głównym źródłem utrzymania, a pule nagród w turniejach liczone są w setkach tysięcy dolarów. Także w Polsce e-sport przyciąga tłumy. Podczas Intel Extreme Masters przez katowicki Spodek przewija się blisko 50 tysięcy osób. Plextor dostrzega potrzeby rynku i produkuje dyski SSD również z myślą o graczach, aktywnie wspierając e-sportowców na całym świecie.

Firma sponsoruje For The Win, międzynarodowe stowarzyszenie, które pomaga rozwijać się zarówno profesjonalnym graczom, jak i amatorom. Wspiera The Last Resort, tj. drużyny grające w StarCrafta 2 i Counter Strike’a. Jest sponsorem IESL, czyli indyjskiej ligi e-sportowej. Ponadto, rok do roku zaznacza swoją obecność na największych imprezach branżowych, jak E3 w USA czy IgroMir w Rosji.

Obecność marki Plextor w świecie e-sportu nie jest przypadkowa. W grach komputerowych, zwłaszcza na profesjonalnym poziomie, o przeżyciu często decydują tysięczne części sekundy. Czas dostępu do danych na poziomie 0,1 ms oraz ilość operacji na sekundę, wynosząca nawet 100 000 IOPS to parametry, które mogą zaoferować tylko dyski SSD. Dyski SSD pozwalają także na uruchamianie gier nawet o 70% szybciej niż tradycyjne dyski twarde.

Dodaj komentarz