Limitowana edycja dysków My Passport z okazji 10-tych urodzin tych przenośnych pamięci

Aby upamiętnić 10. rocznicę rozpoczęcia sprzedaży serii My Passport, WDwprowadza na rynek nowe wzory tych najpopularniejszych zewnętrznych dysków twardych na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat sprzedano ponad 60 milionów napędów My Passport, które łącznie zapewniły użytkownikom około 42 000 petabajtów chronionej przestrzeni dyskowej.

Napędy My Passport Ultra – Metal Edition i My Passport Ultra – Anniversary Edition zostały przygotowane w celu upamiętnienia dekady prac nad wciąż popularną linią przenośnych pamięci marki WD. Cechują się one eleganckimi obudowami wykonanymi z metalu, pojemnościami do 2TB, oraz funkcjami ochrony danych – w tym tworzenia kopii zapasowych oraz integracji z systemami chmury, która zapewnia dostęp do osobistych danych z dowolnego miejsca w domu i poza nim.

     Napędy My Passport Ultra – Metal Edition and Anniversary Edition są zamknięte w unikatowej i nowoczesnej aluminiowej obudowie, zapewniając estetyczną ochronę w codziennym użytkowaniu. Oprócz tego dyski te obsługują funkcje szyfrowania sprzętowego i ochrony hasłem, które zapobiegają nieuprawnionemu dostępowi do danych na wypadek zagubienia lub kradzieży urządzenia. Aby zapewnić dodatkową ochronę oraz możliwość współdzielenia danych, My Passport Ultra – Metal Edition jest dostarczany z oprogramowaniem WD SmartWare Pro, które współpracuje z serwisem Dropbox i umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych z komputera na dysk i z dysku w chmurze, a także przywrócanie plików z konta Dropbox do napędu My Passport. Dzięki opisywanym funkcjom dysk jest idealny do przechowywania i zabezpieczania a także korzystania z cyfrowych danych zarówno w domu, jak i poza nim.

     „Dziesięć lat to prawdziwy kamień milowy dla każdej technologii konsumenckiej, a możliwość stałego odkrywania produktu na nowo w celu spełnienia zmieniających się potrzeb konsumentów, tak jak miało to miejsce w przypadku linii produktów My Passport, jest czymś, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni”, twierdzi Tony Tate, wiceprzewodniczący i dyrektor generalny jednostki ds. rozwiązań przechowywania danych firmy WD. „Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym klientom za opinie, które otrzymywaliśmy od nich przez wszystkie te lata, i dzięki którym dyski My Passport stały się najpopularniejszymi zewnętrznymi dyskami twardymi w historii”.

Ceny i dostępność

Dysk My Passport Ultra – Metal Edition jest dostępny w sklepie wdstore.com oraz u wybranych dystrybutorów i w sklepach detalicznych. My Passport Ultra – Anniversary Edition pojawi się na rynku w ograniczonej liczbie na początku września 2014 r. Cena detaliczna napędu My Passport Ultra – Metal Edition o pojemności 1 TB sugerowana przez producenta wynosi 299 zł, a napędu o pojemności 2 TB wynosi 479 zł.  Oba produkty są objęte regionalną, trzyletnią ograniczoną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz