KAZAM Tornado 348 – nowy wymiar doskonałości

Kazam – brytyjska marka telefonów komórkowych i smartfonów nie przestaje zadziwiać swoimi nowościami. Po pierwszym na rynku modelu smartfona z wbudowanym tunerem telewizji cyfrowej DVB-T, tym razem KAZAM wprowadza na rynek najbardziej płaski smartfon na świecie. Model Tornado 348 należy do topowej serii marki KAZAM i mierzy zaledwie 5mm grubości, a przy tym może pochwalić się bardzo wydajnym ośmiordzeniowym procesorem, ekranem AMOLED, najnowszą wersją Androida 4.4 Kitkat oraz 8 megapikselowym aparatem.

Bezapelacyjnie wygra „Top Model”

Tornado 348 to smartfon, którego wygląd budzi emocje od pierwszego wejrzenia – z każdej strony wygląda doskonale. Ultrasmukła obudowa z metalową ramką cechuje się klasyczną elegancją, która przypadnie do gustu najbardziej wymagającym użytkownikom. Wyprzedzający panujące trendy wygląd udało się uzyskać poprzez wykorzystanie materiałów wysokiej jakości, takich jak metal, szkłoi plastik oraz redukcji grubości urządzenia do zaledwie 5 mm. Takie wykończenie gwarantuje, że smartfon przypadnie do gustu miłośnikom nowych technologii jak i osobom sięgającym po produkty z półki premium, gdzie w tym roku producenci prześcigają się w użyciu coraz to lepszych materiałów dla zaspokojenia potrzeb klientów. Telefon będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym.

„Zyski głównych producentów telefonów w ostatnim roku drastycznie spadają. Samsung tnie portfolio, a Wiko które na polskim rynku istnieje od niedawna, wprowadza smartfony do sieci Real i nie sprzedaje ani jednej sztuki! W Kazamie uważamy, że rozwiązaniem na problemy jest dostarczenie użytkownikom urządzeń dostosowanych do ich potrzeb czego przykładem są nasze dwa ostatnie modele: Kazam TV 4.5 i Tornado 348. ”Jacek Koba, PR & Marketing Manager Kazam Mobile

Zdjęcia i filmy w rozdzielczości Full HD

Brytyjski producent zaimplementował w urządzeniu aparat główny 8MP z szybkim autofokusem oraz 5MP z przodu do zdjęć typu “selfie”, które z oprogramowaniem przyniosą wiele wymiernych korzyści. W obliczu rosnącej popularności robienia zdjęć smartfonami, jest to bardzo dobra wiadomość. Co ważne filmy będą rejestrowane w jakości Full HD, co sprawia, że zachowane zostanie znakomite odwzorowanie poszczególnych detali fotografowanych obiektów, co pozwoli dojrzeć nawet najmniejsze detale na dużym telewizorze w domu.

Wysoka wydajność

KAZAM Tornado 348 to bez wątpienia hybryda szybkości i szyku. Jego sercem jest wydajny ośmiordzeniowy procesor Media-Tek MT6592 z zegarem taktującym o prędkości 1.7 GHz, który w połączeniu z 1GB pamięci operacyjnej RAM, zapewnia najlepsze parametry działania. O jakość wyświetlanego obrazu zadba 4.8″ ekran AMOLED o rozdzielczości HD 720 x 1280 pikseli, wspierany przez układ graficzny Mali 450-MP4. Dzięki temu telefon posłuży nam jako komfortowe narzędzie do pracy lub rozrywki. Urządzenie błyskawicznie reaguje na dotyk i wykonuje wszystkie polecenia użytkownika. Popularne wśród ludzi gry i aplikacje uruchamiają się na zawołanie oferując najwyższy poziom szczegółów. Cały czas użytkownik ma wrażenia obcowania z naprawdę szybkim i wydajnym procesorem. Oprócz wymienionych powyżej parametrów, KAZAM Tornado 348 posiada dodatkowe atrybut, takie jak: Bluetooth 4.0, GPS z AGPS, Radio FM, Wi-Fi 802.11 b/g/n z funkcją rutera. Procesory firmy Media-Tek są wyposażone w energooszczędne rdzenie, co pozwala na dłuższe działania na baterii (2050mAh) i mniejsze nagrzewanie sie urządzenia. Posiadanie aż ośmiu rdzeni, pozwala na optymalne z punktu widzenie zużycia energii wykorzystanie mocy obliczeniowej. Tornado 348 pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 co umożliwia pełen dostęp do ekosystemu usług firmy Google.

Sugerowana cena detaliczna: 1099 zł

Dostępność: od listopada 2014 r.

Dodaj komentarz