Emerson Network Power wprowadza na rynek innowacyjny system

Emerson Network Power, firma należąca do grupy Emerson, wprowadziła na rynek nowy system do pośredniego chłodzenia wyparnego: Liebert EFC, który dostępny jest w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (w regionie EMEA). Firma zaprezentowała także dzisiaj swoje najnowsze laboratorium testowe chłodzenia wyparnego w ośrodku Thermal Management Customer Experience Center w Piove di Sacco (Padwa, Włochy).

Rozwiązanie Liebert EFC firmy Emerson Network Power korzysta z połączenia pośredniego, wyparnego chłodzenia (freecoolingu) oraz wymiennika ciepła powietrze-powietrze w pojedynczej jednostce. Technologia ta, dzięki procesowi parowania wody, może osiągnąć poziom częściowej efektywności wykorzystania energii (ang. partial Power Usage Effectiveness, pPUE) wynoszący 1,03. Wpływa również na znaczące zmniejszenie emisji CO2. System zapewnia wysokie poziomy wydajności energetycznej, przez co obniża koszty działania.

Wysoki poziom wydajności urządzenia osiągnąć można w odniesieniu do szerokiego spektrum warunków eksploatacji, które wypróbować można w laboratorium testowym chłodzenia wyparnego, zlokalizowanym we włoskim ośrodku Thermal Management Customer Experience Center w Piove di Sacco. Obiekt testowy może symulować obciążenia IT do 400 kW, z parametrami przepływu powietrza do 100 000 m3 na godzinę. Dzięki temu odtworzone są typowe warunki szczytowe w regionie EMEA, a przy tym zachowana jest duża dokładność pomiarów wydajności systemu, gwarantująca maksymalną tolerancję na poziomie +/- 5%. Laboratorium daje klientom możliwość wypróbowania urządzenia w bardzo zróżnicowanych warunkach. Umożliwia również pełny wgląd w parametry wydajności Liebert EFC. Dodatkowo w trakcie tekstów korzystać można z pomocy i doradztwa zespołu specjalistów firmy Emerson Network Power specjalizujących się w obsłudze różnych sektorów gospodarki.

Działanie systemu Liebert EFC zostało także dodatkowo zoptymalizowane dzięki autorskiej i opatentowanej przez firmę Emerson Network Power technologii sterowania iCOM. Pozwala ona zoptymalizować ilość powietrza i jego temperaturę wewnątrz systemu do pośredniego chłodzenia wyparnego, dzięki czemu przepływ powietrza jest dostosowany do wymagań konkretnego serwera lub centrum danych. Tym samym energia nie jest marnowana na przemieszczanie lub chłodzenie niepotrzebnego powietrza, co znacząco wpływa na energooszczędność. Dodatkowo dedykowany system sterowania iCOM precyzyjnie analizuje najskuteczniejszą równowagę między wodą a elektrycznością, co również ułatwia racjonalne zarządzanie kosztami. Generowane z użyciem tej technologii obliczenia opierają się na potrzebach konkretnego centrum danych, a także uwzględniają zmiany w stawkach opłat za wodę i elektryczność.

Liebert EFC ma także tryby eksploatacji zaprojektowane do działania w różnych warunkach. System potrafi dostosowywać się w jak najwydajniejszy sposób zarówno do warunków zewnętrznych, jak ich chłodzenia wymaganego przez określone centrum danych. Dodatkowo jednostka zapewnia zachowanie ciągłego fizycznego rozdziału między środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Pozwala to na nieprzerwane działanie bez ryzyka zanieczyszczenia powietrza chłodzącego serwery przez różne czynniki zewnętrzne, związane np. z dużym stężeniem zanieczyszczeń lub dymu.

Technologia iCOM została stworzona w specjalnym dziale Thermal Management firmy Emerson Network Power, aby poszerzyć i ulepszyć obecne portfolio tzw. produktów adiabatycznych (czyli wykorzystujących procesy termodynamiczne przebiegające bez wymiany ciepła z otoczeniem), które obejmuje m.in. wprowadzone właśnie na rynek rozwiązanie Liebert® EFC. Zespół ekspertów firmy skorzystał z doświadczeń klientów, aby dostarczyć innowacyjny produkt, który odpowiada na potrzeby szerokiego grona firm, w szczególności średnich, dużych i kolokacyjnych data center.

Firma Emerson Network Power jest obecna w ponad 150 krajach oraz dysponuje zespołem ponad 3200 wykwalifikowanych specjalistów, którzy świadczą lokalne usługi w zakresie serwisu i wsparcia. Spółka oferuje klientom kompleksowe rozwiązania i pomoc w dowolnym miejscu na świecie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Liebert EFC oraz obszar testowy chłodzenia wyparnego są istotnym dodatkiem do naszego portfolio Thermal Management, oferując klientom pełny wgląd w rozwiązanie w połączeniu ze znacznymi oszczędnościami kosztów i doskonałą jakością produktu” – powiedział Kevin Brady, wiceprezes Thermal Management, Emerson Network Power w regionie EMEA. „Poprzez uwzględnienie opinii klientów w procesie tworzenia stale zapewniamy, że nasze rozwiązania Thermal Management naprawdę spełniają potrzeby rozwijających się firm”.

Dodaj komentarz