Alio PTZ10xFHD – nowa kamera do dużych sal konferencyjnych

Alio, polska marka oferująca kamery do wideokonferencji prezentuje nowy model – PTZ10xFHD. Jest to kamera oferująca mechanizm PTZ o zakresie ruchu 170 stopni w poziomie z 10-krotnym zoomem optycznym. Funkcje te sprawią, że z kamery można swobodnie korzystać w dużych salach konferencyjnych. Kamera Alio PTZ10xFHD jest już dostępna w sprzedaży.

Alio PTZ10xFHD została stworzona do pracy w dużych salach konferencyjnych

Sytuacja na świecie spowodowana pandemią COVID-19 powoli się stabilizuje. Coraz więcej firm wraca do pracy biurowej, co oznacza, że wideokonferencje w dużych salach na nowo staną się porządkiem dziennym. W takich sytuacjach powinniśmy korzystać ze sprzętu oferującego nie tylko dużą funkcjonalność, ale również i wysoką jakość obrazu. Takim urządzeniem jest kamera do wideokonferencji Alio PTZ10xFHD, która idealnie sprawdzi się w dużych salach konferencyjnych.

Kamera do wideokonferencji Alio PTZ10xFHD zapewnia wysoką jakość komunikacji z klientami lub współpracownikami. Urządzenie rejestruje obraz w jakości Full HD 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przetwornika CMOS z 2,07 efektywnymi megapikselami. Tak wysoka jakość obrazu sprawia, że jest on ostry i szczegółowy, co znacząco wpływa na poziom komunikacji.

W kamerze Alio PTZ10xFHD znajdziemy funkcje, które pozwolą na swobodne korzystanie z urządzenia podczas wideo rozmów w dużych salach konferencyjnych. Przede wszystkim zastosowano tutaj mechanizm PTZ (Pan-Tillt-Zoom), który pozwala na regulację kamery w poziomie. Maksymalny zakres ruchu kamery Alio PTZ10xFHD w poziomie wynosi 170 stopni! Dzięki temu możemy dowolnie sterować położeniem obiektywu Alio PTZ10xFHD. Dodatkowo model ten umożliwia przypisanie wielu ustawień pozycji kamery, którymi możemy sterować za pomocą dedykowanego przycisku umieszczonego na pilocie.

W celu poprawienia jakości obrazu przy słabszym oświetleniu, w kamerze Alio PTZ10xFHD wykorzystano specjalne algorytmy redukcji szumów 2D i 3D. Są one odpowiedzialne za wysoką jakość, niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w sali konferencyjnej.

Alio PTZ10xFHD

Zoom optyczny znacząco zwiększa funkcjonalność kamery

W dużych firmach podczas rozmowy wideo bierze udział z reguły duża ilość osób. Kamera Alio PTZ10xFHD została wyposażona w 10-krotny zoom optyczny, który umożliwi szybkie kadrowanie każdego uczestnika wideokonferencji. Funkcja ta pozwoli na przybliżanie kadru na poszczególną osobę w momencie, kiedy się wypowiada lub kierowanie obrazu na tablicę z prezentacją. Wszystkimi funkcjami sterujemy za pomocą zdalnego pilota dołączanego do zestawu z PTZ10xFHD!

Alio PTZ10xFHD może pochwalić się kompaktowymi wymiarami oraz łatwością montażu. Kamera posiada uchwyt, dzięki któremu urządzenie możemy zainstalować zarówno na biurku, jak i na ścianie, półce czy statywie.

Kompatybilność z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo

Kamera Alio PTZ10xFHD do wideokonferencji jest kompatybilna z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo. Urządzenie współpracuje z takimi programami jak: MS Teams, Skype, Sykpe4B, Zoom, TruConf, Meet i wiele innych. Kamera działa na zasadzie Plug&Play i obsługuje wiele formatów kodowania (264 AVC / H.264 SVC, MJPEG, YUY2), co gwarantuje płynność odtwarzania wideo.

Jedną z największych zalet kamery jest wykorzystanie popularnego interfejsu USB 2.0, co pozwala na podłączenie modelu z większością urządzeń właśnie z takim złączem. Alio PTZ10xFHD współpracuje z takimi systemami jak Windows, MacOS, Linux czy Chrome OS.  

Alio PTZ10xFHD

Więcej informacji na temat biznesowej kamery internetowej Alio PTZ10xFHD znajduje się na stronie producenta: https://alio.com.pl/alio-ptz10xfhd/.

Dodaj komentarz