Test kamery sportowej LAMAX X9.1

Wakacje trwają w pełni, większość z nas odwiedza miejsca, które zapierają dech w piersiach. Dobrze więc byłby uwiecznić te malownicze, bądź zabydkowe miejscówki, aby móc wracać do nich kiedykolwiek byśmy chcieli. Noszenie ze sobą wielkiego aparatu nie jest zbyt wygodne, a w przypadku nagrywania materiałów smartfonem z baterii może szybko uciec energii. Dlatego też idealnym rozwiązaniem będzie kamerka sportowa LAMAX X9.1. Kompaktowe urządzenie mieszczące się w jednej dłoni nagrywa wideo w bardzo dobrej jakości, a to wszystko czego oczekujemy od kamer. 

Zawartość zestawu

Po otworzeniu pudełka LAMAX X9.1 można dosłownie złapać się za głowę, a wszystko to przez ilość dodatków w jakie wyposażone została kamerka. Oto co znajdziemy w zestawie:

 • Kamera sportowa LAMAX X9.1 
 • Obudowa wodoszczelna 
 • Pilot zdalnego sterowania 
 • Mocowanie na rurkę
 • Ramka do wykorzystania bez obudowy wodoszczelnej
 • J mount 
 • Fast plug-in 
 • Samoprzylepne mocowanie proste 
 • Samoprzylepne mocowanie zagięte 3-axis connector (3 części) 
 • Adapter na statyw
 • Redukcja statywowa 
 • Podkładki zapasowe 3M (2 szt.) 
 • Kabel USB 
 • Bateria Li-ion
 • Odciążona pokrywa w celu lepszego zapisu dźwięku w obudowie 
 • Ściereczka z mikrowłókna 
 • Instrukcja obsługi 
 • Ochronne opakowanie z tkaniny

Wygląd i jakość wykonania 

Patrząc na kamerkę LAMAX X9.1 od strony wyglądu nie wyróżnia się ona niczym szczególnym na tle konkurencji. Całość została pokryta gumopodobnym materiałem, który zdecydowanie polepsza chwyt urządzenia. Na froncie znalazło się miejsce na obiektyw, nazwę producenta oraz oznaczenie modelu. Po prawej stronie znajdziemy dwa klawisze służące do poruszania się w menu główny, zaś drugą stronę producent wykorzystał na umieszczenie slotu na karty pamięci microSD, port microUSB oraz złącze miniHDMI. Na górnej części LAMAX X9.1 znajdziemy dwa przyciski – jeden uruchamiający urządzenie i pozwalający wejść do menu oprogramowania oraz spust migawki. Dostęp do baterii znajdziemy pod spodem. 

Producent wykorzystał tutaj 2-calowy wyświetlacz LCD umożliwiający podgląd nagrywanego materiału. Niestety ekran nie jest dotykowy, a do jego obsługi służą dwa przyciski na prawym boku, o których wspomniałem już wcześniej. 

Kamerka LAMAX X9.1 prezentuje się bardzo dobrze, materiał, którym została pokryta obudowa skutecznie chroni przed zarysowaniem. Całość wykonana jest bardzo dobrze, co na pewno wpłynie na żywotność kamerki. Wszystko spasowane jest bardzo dobrze za co wielki plus. 

Oprogramowanie

Oprogramowanie LAMAX X9.1 dostępne jest w 7 językach: polskim, angielskim, niemieckim, węgierskim, litewskim, czeskim oraz słowackim. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, aby dostać się do ustawień wystarczy wcisnąć przycisk na górze urządzenia, a do akceptacji poleceń służy przycisk spustu migawki. 

Dzięki oprogramowaniu LAMAX X9.1 użytkownik jest w stanie zmienić rozdzielczość nagrywania materiału, opcje obrazu takie jak kontrast czy jego jasność oraz aktywować takie tryby jak TimeLapse i SlowMotion. Kamerka posiada naprawdę dużo opcji, dzięki którym każdy użytkownik dostosuje kamerkę do swoich preferencji. 

LAMAX X9.1 obsługuje dwa formaty kart microSD – karty microSDHC, gdzie maksymalna obsługiwana pojemność to 32 GB, zaś microSDXC do 64 GB. 

Jakość nagrywania

Kamerka sportowa LAMAX X9.1 natywnie nagrywa obraz w rozdzielczości 4K (3840×2160) przy 30 fps. Dostępne są jednak inne rozdzielczości nagrywania:, 2,7K (2704×1520) przy 30 fps, 1440p (1920×1440) przy 60 fps, 1080p (1920×1080) przy 60 fps, 720p (1280×720) przy 120 fps. 
Obraz nagrywany przez kamerkę LAMAX X9.1 jest bardzo dobry. Ujęcia są szczegółowe, kolory ciepłe, bardzo zbliżone do tego co widzi nasze oko. Zarówno w dzień, jak i w nocy obraz nagrywany kamerą LAMAX X9.1 stoi na wysokim poziomie. Kamerka świetnie radzi sobie z nagłą zmianą oświetlenia, więc materiały nie tracą na jakości. Z powodzeniem możecie więc nagrywać swoje przygody podczas wakacyjnych podróży i pokazywać je znajomym, bo materiał z kamerki LAMAX X9.1 stoi na wysokim poziomie. 

Kamerka ma również możliwość robienia zdjęć pojedynczych, w serii, czy też ujęcia poklatkowane. Zdjęcia można robić w kilku rozdzielczościach – 12/8/5/3 Mpix. Wideo nagrywane jest zaś w formacie MP4, i użytkownik może zapisać je za pomocą dwóch kodeków – H.264 oraz H.265. 

Bateria

Akumulator wykorzystany w kamerce LAMAX X9.1 ma pojemność 1050 mAh. W przypadku nagrań w rozdzielczości Full HD jesteśmy w stanie nagrywać przez 90 minut. Jeśli jednak nagrywamy obraz w rozdzielczości 4k wartość ta spada do 60 minut. Naładowanie baterii do pełna zajmuje około 2 godzin. Producent na całe szczęście wyposażył zestaw w dodatkową baterię. 

Podsumowanie

LAMAX X9.1 to kamerka sportowa, która spokojnie może konkurować z największymi graczami w tej kategorii. Bardzo bogato wyposażony zestaw, świetne wykonanie oraz bardzo dobra jakość nagrywanych materiałów stawia LAMAX X9.1 bardzo wysoko w zestawieniu. Cena za to urządzenie to około 599 złotych i jest to urządzenie warte tych pieniędzy. 

Dodaj komentarz