Kamera samochodowa BML dCAM3 – test

Wideorejestratory to coraz częstsze wyposażenie aut. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń tego typu w przeróżnych cenach, które bardzo często oferują to samo. W kamerach samochodowych najważniejszy jest jednak obraz, który musi być szczegółowy. To z pewnością zapewnia kamerka BML dCAM3, która bardzo dobrze wywiąże się z zadania monitorowania drogi. 

Kamerka BML dCAM3 to urządzenie małych rozmiarów, na które nie zwraca się uwagi podczas jazdy. Jej niewielki rozmiar to zdecydowanie jeden z jej plusów. Kamerka została wykonana z tworzywa sztucznego, które sprawia wrażenie bardzo solidnego. Model dCAM3 posiada minimalistyczny wygląd i tyczy się to też portów, ponieważ znajdziemy tylko dwa – port microUSB oraz slot na kartę SD. 

Kamerka została wyposażona w 1,5-calowy wyświetlacz o dobrej jakości. Na korpusie znajdziemy też przyciski funkcyjne, które służą do poruszania się po menu kamerki – jest ich łącznie sześć. Na górnej krawędzi kamerki umieszczone zostały dwa otwory, jeden z nich to mikrofon, drugi zaś to przycisk reset. Również w tym miejscu znajdziemy oczywiście miejsce na zamocowanie uchwytu, który służy do przymocowania kamerki do szyby. O ograniczone ruchy nie musimy się martwić, ponieważ kabel dołączony do zestawu jest długi. 

Oprogramowanie kamerki BML dCAM3 jest dostępne w kilku wersjach językowych. Oczywiście wśród tych języków znajdziemy też nasz ojczysty język. Samo menu jest proste w obsłudze, oprogramowanie jest intuicyjne i przejrzyste dlatego też w kilka chwil użytkownik jest w stanie znaleźć to czego szuka. 

Kamerka BML dCAM3 posiada możliwość nagrywania materiałów w rozdzielczości 1080p, czyli w Full HD. Jakość obrazu jest bardzo zadowalająca, zwłaszcza jeśli patrzymy na przedział cenowy w jakim znajduje się wideorejestrator. Po oglądnięciu filmów można zauważyć, że obraz jest szczegółowy i nie ma problemów z odczytaniem znaków, odgadnięciem marki auta czy odczytaniem jego tablicy rejestracyjnych. Jakość jest na tyle dobra, że będzie ona wystarczającym dowodem w sprawie niebezpiecznego zachowania na drodze, bądź wypadki. Kamerka dobrze radzi sobie z nagłymi zmianami oświetlenia, chociaż trzeba przyznać, że kolory mogłyby być lepsze. Niestety, kamerka nie nagrywa w 60 klatkach na sekundę, a w 30 więc obraz nie jest aż tak żywy, jednak podczas jazdy BML dCAM3 sprawuje się bardzo dobrze. 

BML dCAM3 daje użytkownikowi zmianę rozdzielczości. Natywnie nagrywa ona we wcześniej wspomnianym Full HD, jednak może również pracować z rozdzielczością HD 1280×720 oraz BGA 640×480 pikseli. 

Jednym z największych plusów kamerki BLM dCAM3 jest funkcja, która aktywuje nagrywanie w momencie kiedy włączamy kamerkę. Nie musimy więc klikać zbędnych przycisków i w razie wypadku martwić się czy rozpoczęliśmy nagrywanie. Dodatkowo w modelu dCAM3 producent wykorzystał czujnik ruchu oraz wstrząsu. Pierwszy z nich automatycznie rozpoczyna nagrywanie materiału, gdy kamerka jest w trybie uśpionym, w momencie kiedy wyczuje ruch. Drugi zaś zapisuje materiał kiedy tylko wyczuje uderzenie. Dodatkowo możemy nagrywać materiał w 1/3/5 minutowej pętli czasowej. Tego typu rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsca na karcie, ponieważ w momencie gdy się skończy kamerka nadpisuje najstarszy materiał znajdujący się w pamięci. 

Jak informuje producent kamerka BML dCAM3 jest w stanie obsłużyć kartę microSD o maksymalnej pojemności 32GB. 

Wideorejestrator BML dCAM3 to idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują kamerki samochodowej za kilkaset złotych. Model dCAM3 oferuje bardzo dobrą jakość materiałów w bardzo przystępnej cenie. Posiada szeroki kąt widzenia, co powoduje, że większy obszar jezdni jest nagrywany. Kamerka jest dobrze wykonana i posiada przydatne funkcje, które przydadzą się na drodze.

Dodaj komentarz