LAMAX Tips1 – test słuchawek dla aktywnych

Bezprzewodowe słuchawki to coraz popularniejsze urządzenia. Jedną z przyczyn jest oczywiście to, że producenci smartfonów coraz częściej rezygnują z portu audio, do którego możemy podpiąć klasyczne słuchawki na kablu. Jeśli więc słuchacie bezprzewodowych słuchawek, które grają bardzo dobrze, a jednocześnie nie kosztują majątku, to LAMAX Tips1 to idealny wybór. 

Wygląd

LAMAX Tips1 to klasyczne, bezprzewodowe słuchawki, których przetworniki połączone są cienkim kablem. Niestety, nie są to przedstawiciele typowych już w tym okresie “pchełek”, które pozbawione zostały okablowania i określane są mianem True Wireless. Mimo wszystko słuchawki Tips1 to bardzo zgrabne i małe słuchawki. Przy prawej słuchawce znalazł się pilot, na którym znajdziemy przyciski funkcyjne – dwa z nich służą do regulacji głośności oraz zmiany utworu, a także przycisk play/stop. Ten sam przycisk służy również do odbierania połączenia lub zakończenia go. Oczywiście na pilocie znajdziemy również mikrofon, co pozwala korzystać ze słuchawek jak z zestawu głośnomówiącego.  

W pilocie znajdziemy także baterię o pojemności 60 mAh, a na elemencie znajdziemy również port microUSB, dzięki któremu naładujemy urządzenie. Port zabezpieczony jest plastikową zaślepką. Mimo, że w pilocie schowano aż tyle elementów nie przeszkadza to w korzystaniu z słuchawek; pilot nie ściąga prawej słuchawki w dół powodując jej wypadanie. 

Kable na którym zostały podwieszone słuchawki nie ma skłonności do nadmiernego plątania się co trzeba zaliczyć do zalet LAMAX Tips1. Całokształt prezentuje się bardzo minimalistycznie, co przecież jest znakiem rozpoznawczym urządzeń w dzisiejszych czasach. Na obudowie przetwornika znajdziemy logo producenta, a na pilocie znalazło się miejsce na jego nazwę. Słuchawki LAMAX Tips1 zostały ubrane w dwa kolory – turkusowy i czarny. Barwy te bardzo dobrze się ze sobą komponują, co pozytywnie wpływa na wygląd urządzenia. 

Ergonomia 

W moim przypadku słuchawki LAMAX Tips1 bardzo dobrze leżały w uszach. Mogłem swobodnie poruszać się z słuchawkami, oraz wykonywać bardziej energiczne ruchy bez konieczności ciągłego poprawiania zestawu w uszach. Bardzo dużo jednak zależy jakich gumek nasadkowych użyjemy, ponieważ to one trzymają słuchawki w uszach. W zestawie znajdziemy trzy pary gumek i jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie udało się nawet pobiegać korzystając z słuchawek LAMAX Tips1 co sprawia, że uprawianie sportu wraz z tym urządzeniem jest jak najbardziej możliwe. Tak jak wcześniej wspomniałem pilot, który został wyposażony również w baterię nie sprawia kłopotów podczas korzystania z słuchawek, nawet kiedy ćwiczymy. 

Jakość dźwięku 

Słuchawki LAMAX Tips1 potrafią zaskoczyć, zwłaszcza jeśli osądziliśmy je po wyglądzie. Małe przetworniki mają w sobie sporo mocy. Jakość dźwięku jest bardzo zadowalająca, jego charakter raczej określiłbym jako ciepły. Scena muzyczna wypada bardzo dobrze, chociaż niektóre instrumenty mógłby lepiej brzmieć. Wysokie tony są bardzo dobrze słyszalne, a bas odczuwalny co pozwoli na słuchanie ostrzejszej muzyki. Nie jest on jednak tak precyzyjny jak w przypadku słuchawek z wyższych półek, ale nie będziemy przecież porównywać modeli o kilkaset złotych droższych do budżetowej propozycji. Ogólnie rzecz biorąc, w cenie słuchawek LAMAX Tips1 dostajemy bardzo dobrą jakość dźwięku. 

Jeśli chodzi o wygłuszanie odgłosów zewnętrznych to nie tak źle. Oczywiście nie są to słuchawki z aktywną redukcją szumów, ale słuchawki skutecznie wygłuszają mniejsze odgłosy, które produkuje nasze otoczenie. Słuchawki LAMAX Tips1 skutecznie będą blokować hałas podczas jazdy komunikacją miejską, jednak ze spacerem obok ulicy będzie już gorzej. 

Jakość rozmów przez zamontowany w LAMAX Tips1 mikrofon jest dobra. Nie jest to jednak najwyższa jakość, jednak odbiorca słyszy wyraźnie, a dźwięk jest czysty, co jest najważniejsze. 

Bateria

Słuchawki LAMAX Tips1 zostały wyposażone w akumulator o pojemności 60 mAh. Taka pojemność pozwala nam na słuchanie muzyki przez około 5 godzin, przynajmniej taki wynik osiągnąłem podczas testów. Producent obiecuje godzinę więcej i jest to oczywiście możliwe, jednak przy znacznie niższym poziomie głośności niż ten, z którego korzystam. Pełne naładowanie baterii LAMAX Tips1 to około 2 godzin. 

Podsumowanie

Mimo, że LAMAX Tips 1 nie są słuchawkami zupełnie pozbawionym kabla, to są urządzeniem, które oferuje bardzo dobrą jakość wykonania, jak i muzyki w przystępnej cenie. Minimalistyczny design oraz bardzo fajnie dobrane barwy sprawią, że na pewno zwrócimy na nie uwagę podczas zakupu. Sugerowana kwota za jaką można nabyć urządzenie czeskiego producenta to 199 złotych i myślę, że są to słuchawki godne uwagi. 

Dodaj komentarz