Mozilla opublikowała raport Stan Mozilli oraz wyniki finansowe za rok 2010

 

W raporcie, szefowa Mozilli Mitchell Baker omawia stan dzisiejszego Internetu. Dyskusji poddaje najważniejsze zmiany jakie w ostatnim czasie przeszedł Internet oraz sama Mozilla. Przekształcające się środowisko stworzyło zarówno nowe możliwości, jak i postawiło przed Fundacją nowe wyzwania. Raport prezentuje odpowiedź Mozilli na nową sytuację, jej działania skupiające się na rozszerzaniu swojego oddziaływania poza tradycyjną wyszukiwarkę internetową.Stan Mozilli

“Dla Mozilli sukces oznacza, że Internet ma szacunek dla godności ludzkiej i suwerenności użytkownika. Sukces oznacza, że ludzie, gdziekolwiek są, mają taką możliwość korzystania z Sieci, która umożliwia im przejście od konsumpcji do tworzenia. Sukces dla Mozilli oznacza, że ludzie nie są już tylko jakimś numerkiem, który firmy mogą śledzić, sprzedawać i na nim zarabiać. Sukces oznacza, że jesteśmy uznawani za prawdziwe, indywidualne istoty ludzkie, które wszystkie dziedziny naszego życia w Sieci przeżywają ze zrozumieniem i podekscytowaniem” – mówi Mitchell Baker.

Zapraszam do zapoznania się z pełnym raportem: www.mozilla.org
Komentarz na blogu Mitchell Baker: blog.lizardwrangler.com

Publikacja dorocznego raportu Mozilli jest istotnym wydarzeniem w obliczu coraz silniejszej konkurencji między przeglądarkami, szczególnie widocznej w postaci rosnącego udziału w rynku Google Chrome. Fundacja tymi słowami komentuje obecną sytuację na rynku przeglądarek:

“Przykład Firefoxa ilustruje jak ważna dla użytkownika jest przeglądarka, przy tym należy pamiętać, że różne firmy mają różne motywacje stojące za tworzeniem swojej przeglądarki. Wyjątkowość Mozilli polega na tym, że tworzy ona Firefoksa, aby zapewnić w pełni niezależny produkt, którego wartością jest zapewnianie indywidualnego doświadczenia użytkownikom oraz poprawa jakości Sieci. Mozilla w obliczu coraz ostrzejszej konkurencji nie zmienia tych zasad, a Firefox jest wybierany przez 450 milionów osób na całym świecie, dla których ważna jest przeglądarka, która odpowiada tylko przed nimi.”

Dodaj komentarz