PHILIPS wkracza na rynek monitorów 3D z 27-calowym modelem 273G3

Wśród monitorów marki PHILIPS pojawił się pierwszy 27-calowy model 3D z serii G: PHILIPS 273D3 z okularami z aktywną przesłoną. Dedykowany jest on przede wszystkim miłośnikom gier komputerowych oraz amatorom kina domowego.
Monitor PHILIPS 273G3 wyświetla obraz Full HD w rozdzielczości 1920×1080, przy częstotliwości odświeżania 120 Hz w 3D. W zestawie znajdują się bezprzewodowe okulary 3D z aktywną przesłoną (migawkowe) oraz nadajnik. Dzięki aktywnym okularom użytkownik nie musi martwić się o ograniczenia w kątach widzenia. Maksymalna jasność podświetlenia wynosząca 300 cd na m2 skutecznie eliminuje problem ciemnego obrazu przy projekcji 3D.PHILIPS 273D3

Trójwymiarowy obraz będzie automatycznie włączany przy korzystaniu z 3D PC, odtwarzacza Blu-ray czy po podłączeniu odtwarzacza ze złączem kompatybilnym z HDMI 1.4a. Dołączone w zestawie dodatkowe oprogramowanie TriDef 3D, pozwala na transformację gier, filmów i plików wideo z trybu 2D na 3D.

Podobnie jak inne modele tej marki, monitor PHILIPS 273G3 wyposażony jest w autorskie funkcje producenta związane z czasem reakcji, kontrastem i innymi ustawieniami wyświetlacza. Funkcja SmartContrast podnosi poziom kontrastu aż do wartości 20 000 000:1, polepszając jakość oglądania oraz wierność odwzorowania odcieni szarości i kolorów. Oprogramowanie SmartControl PC pozwala na regulowanie parametrów obrazu za pomocą myszki, co jest alternatywą do korzystania z menu ekranowego za pomocą dotykowego panelu.

Zastosowana technologia SmartImage zapewnia wielofunkcyjność monitora. Analizując zawartość ekranu, wyświetlacz dostosuje jakość obrazu w trakcie oglądania zdjęć czy pracy z plikami tekstowymi. Dostępne są 4 tryby wyświetlania: Biuro, Obraz, Rozrywka oraz tryb Ekonomiczny.

Do monitora można jednocześnie podpiąć nawet trzy urządzenia, gdyż wyposażony jest on w dwa gniazda HDMI i jedno VGA. Dzięki temu przełączanie między obrazem z komputera a dekoderem TV czy odtwarzaczem multimedialnym jest szybkie i nie wymaga przełączania kabli.

Wszystkie monitory PHILIPS, włącznie z modelem 3D, odznaczają się dbałością o środowisko naturalne, co potwierdzają między innymi certyfikaty EPEAT Silver i Energy Star 5.0. Dzięki podświetleniu LED PHILIPS 273G3 nie zawiera rtęci.

Monitor waży 8,2 kg przy wymiarach 642×440×227 mm (z podstawą). W zestawie znajdują się okulary 3D z nadajnikiem sygnału, przewód audio, VGA oraz HDMI.

Dodaj komentarz