Firma Acer prezentuje najcieńszy na świecie ultrabook – Aspire S5

Acer zaprezentował Aspire S5, najcieńszy na świecie ultrabook, o grubości 15 mm. Waży on niecałe 1,35 kg i jest wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 13,3 cala. Ponadto, w ultrabooku zastosowano wyjątkową funkcję Acer Green Instant On umożliwiającą szybkie uruchamianie oraz wznawianie pracy, a także Acer Always Connect, pozwalającą na zarządzanie multimediami oraz danymi ze wszystkich urządzeń, zawsze i wszędzie — nawet gdy komputer znajduje się w stanie uśpienia.Acer Aspire S5

„Ultrabooki to znacznie więcej niż tylko segment rynku”, powiedział Jim Wong, prezes firmy Acer Inc. „To nowa tendencja, która stanie się głównym trendem na rynku komputerów przenośnych. Już niedługo konsumenci zaobserwują, jak wyjątkowe cechy ultrabooków zaczną stopniowo pojawiać się w całej rodzinie notebooków Acer.

Innowacyjne funkcje Acer Green Instant On oraz Acer Always Connect umożliwiają szybkie wysyłanie oraz pobieranie danych, a także pomagają w oszczędzaniu energii. Funkcja Acer Green Instant On umożliwia natychmiastowe wznawianie pracy (w 1,5 sekundy) oraz sprawia, że akumulator może wystarczyć nawet na kilka tygodni.


Acer Aspire S5

W porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami, funkcja Acer Always Connect pozwala na szybsze nawiązywanie połączenia z Internetem, a tym samym zapewnia lepszą produktywność oraz większą radość z rozrywki. Gdy użytkownik jest zalogowany do konta pocztowego w programie Outlook oraz kont w serwisach Facebook i Twitter, zaktualizowane informacje są widoczne natychmiast po wznowieniu pracy komputera. Ponadto, funkcja Acer Always Connect umożliwia zdalne włączanie ultrabooka Aspire S5 przy użyciu innego urządzenia, takiego jak smartfon. Dzięki temu można mieć stały i szybki dostęp do wszystkich dokumentów, plików muzycznych, zdjęć oraz filmów.

Czarna obudowa o delikatnie zaokrąglonych krawędziach nadaje notebookowi Aspire S5 piękny wygląd. Pokrywa oraz podpórka pod dłonie są wykonane stopu magnezu i aluminium, pozwalającego na zaprojektowanie cieńszej i bardziej wytrzymałej konstrukcji, natomiast element ze szczotkowanego metalu jest subtelną i elegancką ozdobą. Gładkie i niezwykle opływowe kontury sprawiają, że ultrabook Aspire S5 wspaniale prezentuje się ze wszystkich stron.

Dodaj komentarz