Wizualizer Lumens DC120 z przystawką Wi-Fi nagrodzony na targach BETT 2012

Wizualizer Lumens DC120 z bezprzewodową przystawką DC-A11 otrzymał nagrodę “WINNER BETT AWARDS 2012” dla najlepszego produktu w kategorii urządzeń cyfrowych podczas zakończonych właśnie w Londynie największych targów edukacyjnych BETT 2012. Lumens DC120 to pierwszy bezprzewodowy wizualizer na świecie – doceniona została jego jakość oraz innowacyjność.

Targi BETT odwiedzają rokrocznie rzesze brytyjskich nauczycieli i innych gości z całej Europy, zainteresowanych nowymi technologiami w edukacji. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 11-14 stycznia 2012 w hali Olympia w Londynie i zgromadziła 630 wystawców.

Wizualizer Lumens DC120 to bardzo lekkie i kompaktowe rozwiązanie, idealne dla nauczycieli często zmieniających sale lekcyjne. Wizualizer jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Giętka, tzw. gęsia szyja pozwala na ustawienie kamery pod dowolnym kątem, umożliwiając podgląd dokumentów i obiektów 3D. Wizualizer zasilany jest z portu USB, dzięki czemu nie jest konieczne używanie dodatkowych, zewnętrznych zasilaczy i przewodów.

W połączeniu z bezprzewodową przystawką DC-A11 staje się bardzo wygodnym i efektywnym narzędziem dla nauczycieli – umożliwia prezentowanie na ekranie szczegółów, np. doświadczeń z dowolnego miejsca sali czy nawet z przyszkolnego ogródka.

Przystawka Lumens DC-A11 pozwala na bezprzewodowe połączenie wizualizera DC120 z komputerem. Urządzenie pracujące w standardzie IEEE 802.11n pozwala na przesył obrazu z częstotliwością 20 FPS na maksymalną odległość 30 metrów. Wbudowany akumulator zasila wizualizer przez minimum 6 godzin, a czas jego ładowania wynosi około 3 godziny. Wizualizer Lumens DC120 z przystawką waży ok. 2 kg.

„Lumens DC120 to pierwszy na świecie bezprzewodowy wizualizer. Łatwość obsługi i brak kabli połaczeniowych znakomicie ułatwia wykorzystanie wizualizera nie tylko w klasie czy sali wykładowej, ale i na zewnątrz. Liczymy, że ta prestiżowa nagroda pomoże nam zainteresować kolejnych nauczycieli i umocnić pozycję lidera na rynku wizualizerów w Polsce” – mówi Tomasz Kliczkowski wiceprezes ViDiS SA – wyłącznego dystrybutora Lumens na terenie kraju.

Nagrody “WINNER BETT AWARDS 2012” przyznawane są od ponad 25 lat za jakość, efektywność i łatwość obsługi.

Dodaj komentarz