Nowość od OXYCOM – pakiet aplikacji z chmury dla branży budowlanej

W ofercie firmy OXYCOM, specjalizującej się w nowatorskich rozwiązaniach z zakresu cloud computing, pojawił się nowy produkt, który zainteresuje wszystkich użytkowników, chcących korzystać z nowoczesnego oprogramowania w przystępnej cenie. OXYCOM zaprezentował OXY24-Budownictwo – zestaw aplikacji skomponowany z myślą o odbiorcach z tej branży, oferowany za pośrednictwem “chmury” i rozliczany w korzystnym dla klientów modelu płatności za użycie lub abonamencie na zasadzie e-wypożyczalni.

Pakiet skomponowany jest pod kątem potrzeb firm z branży budowlanej oraz pracowni architektonicznych. Stworzono go w ścisłej współpracy z czołowymi dostawcami oprogramowania projektowego i budowlanego – w ramach OXY24 dostępne są dziś m.in. produkty firm InterSOFT (produkty z serii Arcadia) oraz UKTN. “Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z autorami wszystkich liczących się na polskim rynku programów dla branży budowlanej i architektonicznej – zaowocuje to wkrótce zwiększaniem liczby aplikacji dostępnych w ramach naszej nowej usługi” – tłumaczy Ireneusz Wróblewski, wiceprezes OXYCOM.

Dzięki OXY24-Budownictwo użytkownicy specjalistycznego oprogramowania zyskują zupełnie możliwości – OXYCOM umożliwia im korzystanie z doskonale znanych im aplikacji w zupełnie nowy sposób. Podstawową korzyścią jest możliwość precyzyjnego dobrania odpowiedniego dla danej firmy pakietu oprogramowania, który w 100% zaspokoi potrzeby pracowników. W skład takiego zestawu wchodzić będzie zarówno specjalistyczne oprogramowanie (np. aplikacje projektowe), ale również niezbędne w codziennej pracy oprogramowanie biurowe, komunikacyjne czy narzędzia finansowo-księgowe.

Co ważne, wszystkie te aplikacje dostarczane są do klienta za pośrednictwem technologii cloud computing – nie trzeba ich instalować na lokalnych komputerach, aktualizować, czy konserwować. Korzyści wynikających z takiego rozwiązania jest wiele – przede wszystkim oszczędność pieniędzy, czasu czy obniżenie kosztów administrowania zasobami IT.

Dzięki e-wypożyczalni OXY24 użytkownik ma dostęp do swoich aplikacji i danych z dowolnego miejsca i dowolnego komputera – można je uruchamiać z poziomu przeglądarki internetowej (wystarczy zalogować się do swojego konta). Oczywiście, pomyślano również o potrzebach pracowników, którzy nie zawsze mają dostęp do Internetu – w ramach usługi możliwe jest zainstalowanie niezbędnego oprogramowania w komputerze i korzystanie z niego offline. To niezmiernie ważna zaleta dla firm z branży budowlanej czy architektonicznej, w których pracownicy często muszą pracować w terenie czy podczas podróży służbowej.

Atutem usługi jest też unikalny model rozliczania kosztów korzystania z oprogramowania. Klienci OXYCOM nie muszą wykładać jednorazowo znacznych kwot na zakup licencji na specjalistyczne oprogramowanie – opłata za korzystanie z aplikacji oferowanych w ramach Pakietów branżowych uiszczana jest w postaci abonamentu. Co więcej – w przypadku rzadziej używanych aplikacji, możliwe jest rozliczanie godzinowe (dzięki czemu firma może zredukować wydatki na oprogramowania, płacąc wyłącznie za czas, w którym aplikacja faktycznie jest używana). Łatwy dostęp do oprogramowania z dowolnego stanowiska sprawia też, że firma może kupić dostęp do określonej liczby kopii danej aplikacji, z których wymiennie będą korzystali różni pracownicy.

“Przygotowanie usługi OXY24 dla budownictwa poprzedzone zostało badaniami rynku i zbieraniem opinii od potencjalnych użytkowników takiego rozwiązania – dowiedzieliśmy się, czego oczekują klienci i stworzyliśmy produkt optymalnie dopasowany do ich potrzeb. Cloud computing otwiera przed biznesem zupełnie nowe możliwości – dzięki naszej usłudze firmy z branży budowlanej i architektonicznej mogą w łatwy sposób wyposażyć swoich pracowników w najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, redukując jednocześnie koszty korzystania z oprogramowania” – komentuje Ireneusz Wróblewski.

Dodajmy, że OXYCOM zamierza sukcesywnie rozwijać ofertę OXY24 dla branż – firma przygotowuje się do premiery kolejnych wersji usługi (przeznaczonych dla kolejnych grup zawodowych).

Dodaj komentarz