Nowe gry dla urządzeń z procesorami NVIDIA Tegra

Podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress 2012, na stoisku firmy NVIDIA zaprezentowano premierowo gry, które niedługo trafią na urządzenia z układem Tegra 3, pierwszego na świecie czterordzeniowego procesora mobilnego. Tytułami, którymi w najbliższych miesiącach ekscytować się będą użytkownicy tabletów oraz super-telefonów z układami NVIDIA Tegra są między innymi gry: Sonic the Hedgehog 4: Episode II, Golden Arrow THD, Dark Kingdom THD, Eden to GREEEEN THD oraz Hamilton’s Great Adventure THD.

Gry te nie trafiły na urządzenia z procesorem Tegra 3 przez przypadek. NVIDIA od lat współpracuje z wiodącymi deweloperami gier mobilnych w celu doskonalenia i ulepszenia ich produkcji. Tegra 3, dzięki czterem wydajnym rdzeniom głównym, piątemu rdzeniowi zapewniającemu oszczędzanie baterii oraz dwunastu rdzeniom procesora graficznego GeForce, pozawala zagościć konsolowym grom na urządzeniach mobilnych.

Sonic the Hedgehog 4: Episode II

Nasz ulubiony niebiesko-włosy jeż powraca w grze Sonic the Hedgehog 4: Episode II. Czy grałeś w pierwsze trzy części Sonica na konsoli Sega Genesis? Pamiętasz, jak szybko uzależniłeś się od szybkiej akcji, zbierania pierścieni i pokonywania Doktora Eggmana na końcu każdego etapu? Teraz ta klasyczna rozrywka ze wspaniałą grafiką trafi w Twoje ręce dzięki edycji specjalnej dla urządzeń z układem Tegra 3. Sega dokonała w grze udoskonaleń na miarę 21 wieku. Gracz będzie miał do pokonania 17 zupełnie nowych poziomów wypełnionych generowanymi w czasie rzeczywistym efektami graficznymi i dynamicznymi tłami, a wszystko to w rozdzielczości HD 720p.

http://www.youtube.com/watch?v=0oVe1ZlyrrQ

Golden Arrow THD

Golden Arrow wprowadza na smartfony i tablety z układem Tegra niesamowitą akcję w stylu hack-and-slash. Gra oferuje tekstury o podwyższonej rozdzielczości, oświetlenie HDR, realistyczne cienie i wypełniona jest ogniem i wybuchami.

Dark Kingdom THD

Dark Kingdom to klasyczna gra RPG. Główny bohater musi odnaleźć miejsce pobytu zaginionego ojca eksplorując wieżę bogów. Kolekcjonując runy i artefakty gracz może ulepszać broń i pancerz oraz zwiększać swoje umiejętności. Podróż poprzez kolejne lokacje zanurza gracza w świecie składającym się z wysokiej rozdzielczości tekstur oraz dynamicznych cieni i oświetlenia.

http://www.youtube.com/watch?v=qjPidpjC9do

Eden to GREEEEN THD

To, że gra jest darmowa absolutnie nie oznacza, że w jakikolwiek sposób odbija się to na jakości rozgrywki. Eden do GREEEEN THD jest grą “freemium” (użytkownik płaci jedynie za dodatkowe funkcjonalności, podczas gdy podstawowe opcje są za darmo) i oferuje lokalizacje z wysokiej jakości teksturami, skalowanie wykorzystujące procesory czterordzeniowe oraz szczegółowe modele postaci – wszystko zbudowane na silniku Unreal Engine.

W grze, wrogie maszyny z obcej planety przybywają, aby pozbawić Eden naturalnych zasobów. Niszczą na swojej drodze całą przyrodę i jedynie garstce flory udaje się przeżyć. Euforia, naturalna energia planety Eden,  niezbędna dla życia dla wszystkich organizmów kończy się bardzo szybko…

http://www.youtube.com/watch?v=L-fNIoCVwqU

Hamilton’s Great Adventure THD

W tej tradycyjnej zręcznościowej grze z elementami logicznymi, bohater pokonuje kolejne poziomy z pomocą wiernego przyjaciela, ptaka Sashy. Dynamiczne poziomy w pełni dorównują tym znanym z PC-towej wersji gry. Wielka Przygoda Hamiltona została zoptymalizowana na urządzenia z procesorami czterordzeniowymi dzięki zaadaptowaniu silnika DirectX 11 firmy Bitsquid na układy Tegra 3.

Dodaj komentarz