TRANSCEND wprowadza dyski SSD usprawniające starsze systemy

TRANSCEND wprowadza do swojej oferty  nowy model 2,5-calowych dysków SSD – PSD320. Wyposażone w interfejs IDE ATA/133 dyski stanowią dobre rozwiązanie dla użytkowników starszych notebooków i urządzeń przemysłowych, pozwalając znacznie podnieść wydajność dotychczasowych urządzeń bez konieczności ich wymiany.

Model PSD320 dostępny jest w trzech wersjach pojemnościowych: 32, 64 oraz 128GB. Dzięki szybkościom transferu dochodzącym do 104MB/s przy odczycie oraz do 93MB/s przy zapisie, zainstalowanie dysku znacznie poprawi wydajność działania urządzenia w porównaniu z systemem z dyskiem HDD. Zgodność dysków z szerokim zakresem trybów Ultra DMA, PIO oraz multi-word DMA sprawia, że są one kompatybilne z niemal każdym urządzeniem wyposażonym w interfejs IDE 2,5”.
PSD320 mogą znaleźć potencjalne zastosowanie w komputerach i maszynach przemysłowych, terminalach POS czy też w sprzęcie medycznym.

Prezentowane nośniki wyposażone są w pamięć flash typu MLC. Oprócz lepszej wydajności cechują się większą trwałością oraz mniejszym zużyciem energii w porównaniu do dysków HDD. Przekłada się to na dłuższą żywotność baterii w urządzeniach mobilnych z zainstalowanym dyskiem SSD.

Dodatkowo dyski zostały wyposażone w system korekcji błędów w transferze danych ECC oraz technologię Advanced Power Shield pozwalającą uniknąć utraty plików w razie nagłego braku zasilania.

Dostępność i cena:

 

Prezentowane produkty dostępne są na zamówienie.

Gwarancja:

 

Dyski SSD – PSD320 firmy TRANSCEND objęte są trzyletnią gwarancją producenta.

 

 

Specyfikacja:

 

Model PSD320
Interfejs IDE 2,5” – PATA
Typ pamięci MLC NAND Flash
Pojemność 32GB, 64GB i 128GB
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 100.3mm × 69.85mm × 7.4mm
Waga 55g
Prędkość transferu danych

Odczyt: do 104MB/s, zapis: do 93MB/s

Dodaj komentarz