Atramentowa, monochromatyczna drukarka do trwałych etykiet

Bazując na doświadczeniach i sukcesie kolorowej  drukarki etykiet TM-C3400 firma Epson stworzyła monochromatyczny model TM-C3400BK. Jest to kompaktowa, biurkowa  drukarka atramentowa do druku monochromatycznych etykiet, kodów paskowych i biletów. Urządzenie może drukować różne rodzaje etykiet, tworząc trwałe  wydruki  na wielu typach nośników o szerokości od 30 do 112 mm.Drukarka TM-C3400BK wykorzystuje czarny atrament pigmentowy Epson DURABrite Ultra, tworząc wydruki odporne na rozmazywanie, blaknięcie, zakreślacze, wodę i większość innych cieczy. Wydruki charakteryzuje też odporność na czynniki atmosferyczne oraz ciężkie warunki przechowywania. Wydruki przetrwają całe lata, nawet jeśli będą wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dzięki czemu drukarka TM-C3400BK doskonale nadaje się do tworzenia bardzo ważnych wydruków, wykorzystywanych na przykład w laboratoriach i w logistyce.

Technologia druku atramentowego MicroPiezo™ w połaczeniu z atramentem DURABright Ultra stosowana w modelu Epson TM-C3400BK pozwala zwiększyć bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie ochrona danych i trwałość odgrywa kluczową rolę, jak np. w służbie zdrowia i w instytucjach rządowych.

Ivan Tanev, menedżer ds. rozwoju w Epson Europe, mówi: „Nasi klienci poszukiwali alternatywy dla tradycyjnych technologii termicznego druku etykiet, więc opracowaliśmy dla nich rozwiązanie wykorzystujące druk atramentowy. Technologia firmy Epson przynosi wiele korzyści użytkownikowi drukującemu etykiety, takich jak np. lepsza jakość wydruków z możliwością druku w skali szarości, większy wybór obsługiwanych nośników oraz większe bezpieczeństwo. A co najważniejsze, atrament pigmentowy DURABrite Ultra daje naszym klientom pewność, że ich etykiety będą czytelne przez całe lata.”

Dzięki szybkości drukowania do 92 mm na sekundę oraz zintegrowanej automatycznej gilotynie, wydrukowanie 100 etykiet trwa mniej niż trzy minuty. Błędów w druku i martwych pikseli pozwala uniknąć technologia automatycznej kontroli dysz (AID), która jeszcze przed wydrukiem etykiety wykrywa i oczyszcza zatkane dysze.

Zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji, obsłudze i konserwacji drukarka TM-C3400BK jest sterowana z przodu i korzysta z pojedynczego, pojemnego wkładu atramentowego, ograniczającego częstotliwość jego wymiany. Dzięki interfejsowi sterowników do drukarek (EPDI) oraz dostarczanemu w zestawie sterownikowi dla systemu Windows, integracja drukarki TM-C3400BK ze środowiskiem jest wyjątkowo łatwa, a jej obsługa możliwa jest  bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Drukarka Epson TM-C3400BK dostępna będzie w Polsce od końca od kwietnia 2012 r. w sugerowanej cenie detalicznej 5.013 zł. w wersji z interface USB i 5.615 zł w wersji LAN. Gwarancja 12 miesięcy.

Cechy

 • Drukuje wytrzymałe, monochromatyczne etykiety, metki i bilety
 • Doskonała do zastosowań, które wymagają bezpieczeństwa danych, ponieważ nie wykorzystuje taśm tworzących lustrzane odbicie wydruku
 • Współpraca z różnymi – zwykłymi, błyszczącymi i matowymi – nośnikami o szerokości od 30 do 112 mm
 • Atrament Epson DURABrite pozwala uzyskać trwałe wydruki odporne na działanie większości cieczy, rozmazywanie i blaknięcie
 • Wydruki odporne na czynniki atmosferyczne i  trudne warunki przechowywania
 • Niewielki wpływ na środowisko dzięki atramentom na bazie wody oraz niskiemu zużyciu energii
 • Wysokiej jakości wydruki w skali szarości
 • Drukowanie z szybkością do 92 mm/s
 • Technologia automatycznej kontroli dysz (AID) firmy Epson
 • Wygodna obsługa urządzenia od przodu
 • Wkłady o dużej pojemności

·        Interfejs sterowników do drukarek firmy Epson (EPDI) oraz sterownik dla systemu Windows® w zestawie

Dodaj komentarz