NVIDIA oraz jej partnerzy prezentują nowe sposoby obróbki treści wideo na targach NAB 2012

Kreatywni profesjonaliści — zarówno ci pracujący w mniejszych agencjach, jak i ci z dużych korporacji —potrzebują narzędzi, dzięki którym jak najszybciej zrealizują własne pomysły, nie poświęcając przy tym jakości wykonania w imię prędkości realizacji zadania lub interaktywności projektu. Przygotowywany przez firmę Adobe pakiet narzędziowy Adobe® Creative Suite® 6 Production Premium został wyposażony w funkcje akcelerowane przez profesjonalne procesory graficzne NVIDIA Quadro i NVIDIA Tesla, które zapewnią artystom i edytorom niespotykane dotychczas możliwości oraz interaktywność. Ruchome obiekty, których tworzenie zabierało wcześniej długie godziny, są teraz gotowe w kilka minut.

Więcej rozbudowanych funkcji akcelerowanych przez procesory graficzne

Klienci nieustannie oczekują coraz lepszych wyników od studiów filmowych i agencji reklamowych, pracujących nad efektami specjalnymi czy postprodukcją, wymagając bardziej dopracowanych materiałów w krótszym czasie, mimo ograniczonych możliwości finansowych. Zastosowanie obliczeń równoległych z wykorzystaniem procesorów graficznych NVIDIA, w zadaniach które zwykle były domeną superkomputerów pełnych drogich procesorów centralnych, umożliwia całkowite przekształcenie sposobów pracy w tych firmach.

„Obliczenia z wykorzystaniem procesorów graficznych są ważnym elementem naszych innowacyjnych planów”, twierdzi Dave Story, dyrektor generalny ds. technologii w wytwórni Lucasfilm. „Aby osiągnąć przełomowe efekty, z których nasze studio jest dobrze znane, nieustannie aktualizujemy narzędzia i technologie używane przez naszych artystów, zapewniając im warsztat gwarantujący niedoścignioną jakość i maksymalną wydajność. W tym celu tworzymy własne narzędzia i używamy komercyjnego oprogramowania, które jak najlepiej wykorzystują ogromną moc architektury CUDA oraz procesorów graficznych NVIDIA Quadro i NVIDIA Tesla.”

Wielu producentów wiodącego oprogramowania uzupełnia je o coraz większą liczbę funkcji akcelerowanych przez procesory graficzne, usprawniając tym samym proces tworzenia, przyśpieszając zadania importowania i przetwarzania materiałów w wysokiej rozdzielczości, jak i wprowadzając akcelerację całego procesu postprodukcji. Przykładem jednej z tych firm jest Adobe® Systems Incorporated, która zademonstrowała na tegorocznych targach NAB nową, przełomową wersję pakietu Adobe® Creative Suite® 6, w którym wprowadzono funkcje wykorzystujące moc procesorów graficznych NVIDIA  w aplikacjach Adobe Premiere® Pro CS6, Adobe SpeedGrade® CS6, Adobe Photoshop® CS6 oraz Adobe After Effects® CS6.

Adobe After Effects CS6

Aplikacja Adobe After Effects CS6 upraszcza i przyśpiesza prace nad ruchomymi obrazami w niespotykany dotychczas sposób – nowa wersja została wyposażona w nowy, potężny potok do komponowania trójwymiarowych obrazów, wykorzystujący techniki raytracingu, który zapewnia niedoścignioną jakość obrazu. Dzięki procesorom graficznym firmy NVIDIA, nowe funkcje raytracingu stają się interaktywne w dosłownym tego słowa znaczeniu: ich prędkość wzrasta aż dwudziestosiedmiokrotnie względem tego samego oprogramowania uruchomionego na dwóch centralnych procesorach sześciordzeniowych.1

Adobe Premiere Pro CS6

Aplikacja Adobe Premiere Pro została wyposażona w silnik odtwarzania Mercury (Mercury Playback Engine) akcelerowany przez architekturę NVIDIA CUDA™, zapewniając ośmiokrotny wzrost prędkosci2 w zadaniach szybkiego edytowania materiałów wideo.

Adobe SpeedGrade CS6

Pakiet Adobe Creative Suite 6 zawiera również aplikację Adobe SpeedGrade CS6, która jest profesjonalnym narzędziem do gradacji kolorów w czasie rzeczywistym, zoptymalizowanym pod kątem procesorów NVIDIA Quadro ze wsparciem dla kart NVIDIA z wyjściami SDI.

Adobe Photoshop CS6

Aplikacja Adobe Photoshop CS6 została wyposażona w nowy silnik graficzny Mercury (Mercury Graphics Engine), w oparciu o który wprowadzono szereg nowych funkcji akcelerowanych przez procesory graficzne. Wśród nich są szybsze funkcje podglądu i przechwytywania grafiki w czasie rzeczywistym oraz przyśpieszające tworzenie i edytowanie obrazu.

Technologia NVIDIA Maximus

Dzięki połączeniu obsługi procesorów graficznych NVIDIA Quadro i NVIDIA Tesla w jednym sterowniku i jednej stacji roboczej, komputery wyposażone w technologię NVIDIA Maximus umożliwiają tworzenie złożonych, wielowarstwowych projektów z wyjątkową szybkością, przetwarzając jednocześnie zadania graficzne i obliczeniowe, tym samym zwiększając wydajność oraz kreatywność profesjonalistów z branży filmowej.

„Wiele innowacji w pakiecie Adobe Creative Suite 6 wiąże się z akceleracją aplikacji składowych za pomocą procesorów graficznych firmy NVIDIA. Dzięki niej możemy zapewnić profesjonalistom lepszą funkcjonalność, która przyśpiesza proces tworzenia produkcji w bardzo wysokiej jakości, upraszczając przepływ gotowych projektów”, powiedział Bill Roberts, dyrektor ds. zarządzania produktami do obróbki obrazu i dźwięku w firmie Adobe. „Wprowadzenie akceleracji obsługującej szeroką gamę procesorów graficznych firmy NVIDIA zapewnia dostęp do potężnego ekosystemu narzędzi umożliwiających osiągnięcie najlepszych możliwych wyników.”

Firma Adobe demonstruje pakiet Adobe Creative Suite 6 Production Premium, akcelerowany przez procesory graficzne firmy NVIDIA, na targach NAB 2012, które odbywają się w dniach 16-19 kwietnia w Las Vegas. Goście odwiedzający stoisko firmy NVIDIA również mogą obejrzeć rozwiązania firmy Adobe, w tym funkcje raytracingu w aplikacji Adobe After Effects CS6 oraz oprogramowanie Adobe Premiere Pro S6, akcelerowane przez procesory graficzne firmy NVIDIA.

Dodaj komentarz