NVIDIA kontynuuje ofensywę i prezentuje potężną architekturę Kepler w układzie GeForce GTX 670

Firma NVIDIA wprowadziła dziś na rynek trzeci procesor graficzny oparty na architekturze najnowszej generacji Kepler™, układ GeForce® GTX 670. Nowy procesor zapewnia każdemu graczowi wyjątkowo atrakcyjny stosunek wydajności do ceny, doskonałą energooszczędność oraz wysoką kulturę pracy, w cenach zaczynających się od 1699 PLN.

Procesor graficzny GTX 670 jest młodszym bratem niedawno przedstawionego układu GTX 680, który jest najwydajniejszym pojedynczym procesorem graficznym NVIDIA. Oprócz stosunkowo niewielkiej długości wynoszącej około 24cm (9,5 cala), karty oparte na układzie GTX 670 są niesamowicie wydajne – prześcigając najbliższy konkurencyjny produkt o ponad 45 procent(1) i zużywając przy tym ok. 18 procent mniej energii.(2)

To nie wszystko: osiągi układu GeForce GTX 670 w 25 najpopularniejszych grach i testach wydajności są bardzo zbliżone do flagowego, dużo droższego produktu konkurencji, co świadczy o doskonałej wydajności architektury Kepler.

Procesor graficzny GTX 670 został oparty na architekturze Kepler wytwarzanej w procesie technologicznym 28 nm, podobnie do układów GTX 680 oraz dwurdzeniowych kart GTX 690, które zadebiutowały odpowiednio w marcu i kwietniu.

Dostępność

Procesory graficzne NVIDIA GeForce GTX 670 są już dostępne w kartach graficznych najważniejszych producentów, w tym: ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Inno3D, KFA2 (Galaxy), MSI, Palit, Point of View, PNY oraz Zotac.

 

Dodaj komentarz