SAPPHIRE odkrywa karty na targach Computex Taipei 2012 – karta graficzna z 6GB pamięci

Firma SAPPHIRE prezentuje swoje najnowsze produkty na odbywających się w dniach od 5 do 9 czerwca targach Computex Taipei 2012. Poza już dostępnymi na rynku kartami graficznymi, płytami głównymi czy mini komputerami, pojawiły się nowe, nie prezentowane wcześniej urządzenia. Szczególnie ciekawymi produktami z oferty firmy SAPPHIRE obecnymi na targach Computex są fabrycznie podkręcone karty graficzne HD 7970 Vapor-X z aż 6GB pamięci na pokładzie, a także płyty główne oparte na innowacyjnych układach APU – AMD Trinity.

Zainteresowanie powinny wzbudzić także wstępnie zaprezentowane nowe, bazujące na APU mini-PC oraz Radeony HD 7870 w wersji FleX – kolejne karty SAPPHIRE w rodzinie HD 7000 umożliwiające skorzystanie z rozszerzonych możliwości wyświetlania obrazu bez dodatkowych adapterów.

Najnowsze modele kart graficznych

Z dostępnych już na rynku produktów firmy SAPPHIRE warto na żywo zapoznać się z wchodzącą do sprzedaży kartą HD 7950 FleX z wydajnym coolerem Dual-X, umożliwiającą komfortowe granie w najnowsze produkcje w trybie Eyefinity przy wysokich/średnich ustawieniach jakości obrazu. Dla osób z mniej zasobnym portfelem przygotowano pokaz innego debiutanta w rodzinie HD 7000 – chłodzonego autorską technologią firmy SAPPHIRE o nazwie Vapor ChamberRadeona HD 7700 Vapor-X. Entuzjaści coolerów pasywnych mogą zobaczyć SAPPHIRE Radeona HD 7750 Ultimate wyposażonego w ogromny radiator.

Płyty główne dla procesorów Intela i AMD

Wśród pozostałych produktów SAPPHIRE obecnych na targach wymienić należy kilka modeli płyt głównych, w tym: Pure Platinum A75 ze wsparciem dla interfejsu USB 3.0, Pure Black 990FX z chipsetem SB950 sześcioma złączami PCI-Express skierowaną głównie do entuzjastów podkręcania, a także płyty przeznaczone dla procesorów z rodziny Ivy Bridge – Pure Platinum H67, Pure Platinum Z68 i najnowszą Pure Platinum Z77, opartą na chipsecie optymalnym dla procesorów Intela trzeciej generacji.

Mini-PC Edge HD3

Zwolennicy oryginalnych rozwiązań mogą obejrzeć z bliska mini-PC Edge HD3. Kompaktowy komputer od SAPPHIRE cieszył się jak dotąd tak dużą popularnością, że jego kolejne wersje wnosiły zmiany raczej z gatunku ewolucyjnych, niż rewolucyjnych. Dlatego design nie ulegał modyfikacjom, zwiększeniu ulegała za to wydajność i możliwości (implementacja standardu USB 3.0). Edge HD3 to pierwszy mini-PC SAPPHIRE wyposażony w układ APU E-450 znany też jako AMD Brazos, z powodzeniem stosowany w komputerach biurowych i multimedialnych HPTC.

Vid-2X

SAPPHIRE przedstawił też na targach Computex Vid-2X – w Polsce szerzej nieznane urządzenie zewnętrzne, pozwalające podpiąć dwa monitory Full HD ze złączami DVI do jednego portu Thunderbolt, DisplayPort lub Dual-Link DVI w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Vid-2X nie wymaga instalowania sterowników czy oprogramowania i dostępny jest w dwóch modelach – z gniazdem DisplayPort (wersja kompatybilna z Thunderbolt) oraz w wersji z wejściem Dual-Link DVI.

 

Dodaj komentarz