Najszybszy na świecie procesor made in Poland walczy o prestiżową nagrodę European Business Award

Konkurs European Business Awards zainaugurowany został w 2007 roku, w celu wyłonienia najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Europie. Wśród dotychczasowych laureatów znalazły się m.in. Instytut Nafty i Gazu, Microsoft, czy Dell. Do tego grona może dołączyć bytomska spółka Digital Core Design, która nominowana została za stworzenie architektury najszybszego na świecie procesora z rodziny 8051.

Udowadniamy, że w Polsce można tworzyć zaawanasowane technologie, które nie tylko konkurują, ale i wygrywają z rozwiązaniami zaprojektowanymi w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie, czy w Chinach – podkreśla Jacek Hanke, prezes Digital Core Design.

Głosowanie odbywa się na podobnych zasadach jak niedawny plebiscyt na siedem nowych cudów świata. By wziąć w nim udział, wystarczy wejść na stronę konkursu http://www.businessawardseurope.com/entries/detail/Poland/4683 i kliknąć na pole „głosuj” („vote”). Dzięki temu w kilka sekund można oddać swój głos na Digital Core Design. Firma z największą ilością głosów otrzyma automatycznie tytuł Mistrza Kraju, będący przepustką do prestiżowego wyróżnienia Ruban d’Honneur. Głosowanie trwa do 17 października tego roku.

Dodaj komentarz