Moduł pamięci od Transcend

Firma TRANSCEND wprowadza na rynek nowy moduł pamięci DDR3 Load-Reduced DIMM (LRDIMM) 32GB. Moduł ten wyposażony jest w specjalny bufor, który zmniejsza obciążenie pamięci – co przekłada się na wzrost wydajności oraz ograniczenia zużycia energii systemów serwerowych.


W standardowej technologii RDIMM moduły są podłączone bezpośrednio do magistrali pamięci równoległej, która łączy się z chipami DRAM. Wraz ze wzrostem liczby układów DRAM rośnie obciążenie elektryczne, a w związku z tym prędkość systemu zostaje ograniczona.

Technika LRDIMM umożliwia obejście tych ograniczeń. Specjalny bufor pamięci działa jako pośrednik dla wszystkich sygnałów wysłanych z hosta do chipów DRAM. Zmniejsza to obciążenie elektryczne na wszystkich interfejsach. W porównaniu do standardowych RDIMM lub UDIMM system wyposażony w LRDIMM może obsługiwać więcej modułów na kanał bez utraty prędkości.

Wsparcie dla wyższych gęstości pamięci sprawia, że TRANSCEND DDR3 LRDIMM sprawdzi się przy wykonywaniu wymagających zadań, takich jak praca w chmurze lub w środowisku maszyn wirtualnych.

TRANSCEND DDR3 LRDIMM osiąga optymalną wydajność w serwerach opartych na platformie Romley Intela. System skonfigurowany z dwoma procesorami Intel Xeon E5 2600 pozwala na wypełnienie wszystkich 24 slotów pamięci, osiągając pojemność 768GB. Jest to 50-procentowy wzrost pojemności pamięci w stosunku do modułów RDIMM (maksymalnie 512GB) i 500-procentowy wzrost w stosunku do modułów UDIMM (maksymalnie 128 GB).

Produkt jest objęty przez producenta dożywotnią gwarancją.

Dodaj komentarz