NBG5615 – dwupasmowy router od ZyXELa

ZyXEL wprowadził do sprzedaży nowy router. Model ten ma wbudowany serwer mediów DLNA, który optymalizuje przesyłanie multimedialnych strumieni HD. Urządzenie to wyposażono z trzy anteny i dwa pasma NBG5615. Dzięki temu oferuje ono prędkość do 750 Mb/s i gwarantuje wysoką jakość przesyłania wielu multimediów HD jednocześnie. 

NBG5615 bo o nim mowa, można nazwać zaawansowanym urządzeniem dla wymagających użytkowników domowych. Dzięki obsłudze dwóch pasm – 2,4 i 5 GHz może przesyłać dane z prędkościami 300Mb/s (2,4 GHz) i 450 Mb/s (5 GHz). Router oferuje zaawansowane funkcje QqS i zarządzania pasmem. Z kolei opcja NetUSB umożliwia współdzielenie w sieci tych urządzeń, które aktualne są podpięte do portu USB.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to składa się ona z trzech anten dwuczęściowych. Według producenta Router korzysta z inteligentnej technologii antenowej SmartRange, która ma zapewniać optymalny zasięg sygnału. Urządzenie ma również dodatkowo cztery porty Gigabit Ethernet, umożliwiające połączenie z serwerami multimedialnymi, odtwarzaczami itd.

NBG5615 pozwala na wydzielenie sieci bezprzewodowej dla gości. Dzięki temu rozwiązaniu ze strumieni multimedialnych mogą korzystać nie tylko domownicy, ale także goście, którzy otrzymują jedynie dostęp do stron www, nie naruszając prywatności sieci, plików i urządzeń w niej funkcjonujących.

Router ZyXEL NBG5615 można nabyć za pośrednictwem: AB, Action, eD’system oraz RRC. Sugerowana cena detaliczna wynosi 111 Euro co w przeliczeniu na naszą walutę daję około 450 złotych. .

Dodaj komentarz