Trzy lata gwarancji na płyty główne ASRock

Firma ASRock zapowiedziała zmianę swojej polityki dotyczącej gwarancji na płyty główne. W przypadku wybranych produktów z portfolio producenta, gwarancja zostanie wydłużona z 24 do 36 miesięcy. Część sklepów już teraz oferuje konstrukcje firmy ASRock na nowych, korzystniejszych niż dotąd warunkach. 

Jednym z najczęściej pojawiających się zarzutów wobec produktów marki ASRock był krótszy niż u konkurencji okres gwarancyjny, jakim były objęte oferowane płyty główne. Fakt, że tylko ASRock oferował swoje produkty z 2-letnią gwarancją, budził u części użytkowników pewne obawy co do jakości produktów. ASRock zdecydował się zatem na przedłużenie tego okresu o rok, oferując gwarancję na podobnych zasadach, co konkurencja.

W chwili obecnej zmianami objęte zostały wszystkie nowe płyty główne na sockety FM2 i LGA 1150. Co prawda niektóre ze sklepów będą potrzebować nieco więcej czasu na wdrożenie zmian w swoich ofertach jednak poniżej publikujemy listę największych i najpopularniejszych sklepów internetowych, które już teraz sprzedają produkty ASRock z wydłużonym okresem gwarancyjnym:

X-kom.pl
Morele.net
Esc.pl
Sferis
Techplanet.pl
Agito.pl

Przy okazji warto wspomnieć, że trwają już prace nad wydłużeniem okresu gwarancyjnego na płyty główne wykorzystujące starsze podstawki, takie jak AM3+ czy LGA 1155. W ciągu najbliższych tygodni również i one będą dostępne w sprzedaży z 36 miesięczną gwarancją.

Dodaj komentarz