Karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 dla profesjonalistów

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o nowych, pojemnych kartach pamięci od San Disk a tutaj mamy już nowe produkty tej firmy. Są to karty pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0, przeznaczone dla profesjonalistów – w szczególności operatorów kamer oraz fotografów.

Według deklaracji producenta SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 o pojemności 120 GB jest najszybszą na świecie kartą pamięci: cechuje się szybkością odczytu maksymalnie 450 MB/s. Szybkość transferu danych ma umożliwiać rejestrację obrazu z szybkością dwukrotnie większą niż najszybsze dotąd karty pamięci.

„SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 otwiera nową generację kart pamięci, która zaspokaja potrzeby profesjonalnej kinematografii wysokiej klasy” — powiedział Dinesh Bahal, Wiceprezes Ds. Marketingu Produktów w Sandisk. „Karty te umożliwią profesjonalnym twórcom filmowym korzystanie z nowych rozwiązań cyfrowych opartych na takich technologiach jak wideo o wysokiej jakości w rozdzielczości 4K. Jest to kolejny dowód na innowacyjność firmy SanDisk. Nowa karta umacnia naszą pozycji lidera w dziedzinie pamięci opartych na technologii flash”.

Nowa karta jest pierwszą na świecie, która spełnia specyfikację CFast 2.0. Specyfikacja ta powstała w wyniku współpracy czołowych członków CompactFlash Association i ma na celu spełnienie wysokich wymagań, jakie występują w profesjonalnych zastosowaniach związanych z nagraniami wideo i fotografią. Pierwszymi firmami, które przyjęły i poparły tę specyfikację, były SanDisk, Canon, ARRI i Codex. W wyniku tego sojuszu powstała specyfikacja CFast 2.0, która ustanawia nowy poziom wydajności profesjonalnych kamer i aparatów nowej generacji.CFast_Front_120GB_HR_3

ARRI, producent profesjonalnych kamer filmowych, będzie pierwszą firmą, która użyła karty CFast 2.0 jako nośnika zapisu w swym systemie ALEXA XT (również System ALEXA Classic z adapterem XR).

Sandisk zachwala swój produkt również jego trwałością. Twierdzi, że nowa karta cechuje się dużą wydajnością, niezawodnością oraz trwałością. Karty SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 są w stanie wytrzymać wszelkie występujące w praktyce warunki temperaturowe, wstrząsy i wibracje. W szczególności konstrukcja złączy nie zawiera wtyków, co zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia karty lub kamery podczas wymiany kart. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość oznakowania kart niepowtarzalnym numerem seryjnym, który może być zarejestrowany w dziale obsługi klienta firmy SanDisk. Ponadto do kart tych oferowana jest bezterminowa ograniczona gwarancja oraz roczna subskrypcja na oprogramowanie RescuePRO do odzyskiwania zawartości przypadkowo usuniętej z nośnika.

Karty pamięci SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 będą dostępne w USA i Europie w wybranych specjalistycznych sklepach fotograficznych oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży firmy ARRI. Oferowane są modele o pojemności 60 GB i 120 GB. Ceny póki co nie znamy.

 

Dodaj komentarz