ADATA wprowadza DashDrive Elite SE720

Tajpej, Tajwan – 17 października 2013 – ADATA™ Technology, wiodący producent wysokowydajnych modułów DRAM i urządzeń korzystających z pamięci NAND Flash, wprowadza na rynek ultra cienki, zewnętrzny dysk SSD (z ang. solid state drive) z interfejsem SuperSpeed USB. DashDrive Elite SE720 łączy w sobie niezwykle smukłą obudowę ze stali nierdzewnej, znaną z wielokrotnie nagradzanego dysku przenośnego DashDrive Elite HE720, z docenianą na rynku, niezwykłą wydajnością rozwiązań ADATA opartych na pamięciach NAND Flash.

Bezsprzeczne zalety dysków SSD to m.in. wysoka odporność na wstrząsy, bezszelestna praca i niskie zapotrzebowanie na prąd. Gdy wszystkie te cechy zaimplementujemy w urządzeniu z interfejsem USB 3.0 to w rezultacie otrzymamy niezwykle trwały nośnik danych osiągający wydajność wyprzedzającą dyski mechaniczne o kilka długości.

13-P-HDD-SE720_128GB

SE720 może poszczycić się prędkością odczytu nawet 400 MB/sekundę i zapisu nawet 300 MB/sek.

Se720_45

Powierzchnia wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej i grubość zaledwie 8.9 mm sprawia, że wysokie prędkości transferu SE720 łączą się z uderzającym wyglądem high-tech. Obudowa dysku jest pokryta powierzchnią odporną na zarysowania, zapobiegającą uszkodzeniom i zużyciu nawet przy długotrwałym używaniu.

Se720_side

W urządzeniu zamontowano jaskrawą, niebieską diodę LED sygnalizującą status podłączonego zasilania i transferu danych.

Nabywcy SE720 otrzymają w komplecie oprogramowanie „One touch backup” służące do automatycznego zabezpieczania i synchronizacji danych poprzez jedno naciśnięcie przycisku. Kolejną ciekawą cechą dysku jest kompatybilność z Windows To Go. Ta funkcjonalność systemu Windows 8 Enterprise pozwala użytkownikom uruchomić dowolny komputer bezpośrednio z zewnętrznego dysku SSD.

Dodaj komentarz