Nowa wersja głośników Microlab

Aby uczcić 15 rocznicę wprowadzenia na rynek swojego pierwszego zestawu M-200, Microlab postanowił stworzyć jego odświeżoną wersję – Platinum. Podczas prac nad nowym projektem inżynierowie inspirowali się m.in. wzornictwem niemieckich samochodów – auta te wyróżniają się potężnymi, zapewniającymi niesamowitą moc, silnikami.

Ta sama zasada przyświecała twórcom pracującym nad nową wersją M-200 – ich produkt wyróżnia się mocą oraz eleganckim i stylowym wzornictwem, z dominującą czernią i srebrnymi elementami (m.in. otworem bass-reflex).

Gdy 15 lat temu zaczęły popularyzować się komputery osobiste, szybko stało się jasne, że wbudowywane do nich głośniki są zbyt słabe, by zapewnić porządny, wyraźny dźwięk. Wtedy na scenę wkroczył Microlab – niewielkie studio zajmujące się projektowaniem głośników. Projektanci firmy wierzyli, że dobry głośnik powinien odzwierciedlać muzyczną pasję twórców i wyróżniać się doskonałym, precyzyjnym wykonaniem oraz głębokim basem.

microlab-m200-m-200-zest_27639

Zapadła więc decyzja o stworzeniu zestawu mini-hi-fi, przeznaczonego dla użytkowników PC. Tak powstał zestaw 2.1 oznaczony symbolem M-200 – urządzenie to zaskoczyło rynek muzyczny i przez lata pozostawało najchętniej wybieranym przez klientów komputerowym zestawem 2.1.

Na polskim rynku, głośniki w nowej edycji, będą dostępne już w listopadzie br. w cenie 168 zł.

Parametry techniczne:

Łączna moc zestawu RMS: 50 Wat
Rozdział mocy: 12 Wat x 2 + 26 Wat RMS
Głośnik wysokotonowy: 2,5”
Głośnik niskotonowy: 5,25 ”
Zakres częstotliwości: 35 Hz – 20 kHz
Zniekształcenia harmoniczne: <0,5% 1W 1kHz
Odstęp sygnału od szumu: > 75dB
Separacja kanałów: > 40dB
Czułość wejścia: 450mV
Impedancja znamionowa: 6 Ohm
Wejście/wyjście: 2RCA

Dodaj komentarz