Aluminiowy GOCLEVER Orion 102 – solidny i wydajny tablet z bezprzewodową klawiaturą

Orion 102 to najnowszy tablet z Androidem firmy GOCLEVER, wyposażony w znakomity 10-calowy ekran IPS oraz bezprzewodową klawiaturę Bluetooth. Urządzenie doskonale sprawdzi się zarówno jako przenośne centrum multimedialne, jak i sprzęt do pracy (tworzenia i edycji dokumentów, korzystania z poczty elektronicznej, komunikacji społecznościowej itp.).

Cenione przez użytkowników i recenzentów modele tabletów z klawiaturą TAB R105BK oraz Orion 101 właśnie doczekały się następcy. Firma GOCLEVER rozszerzając ofertę urządzeń z rodziny Orion do 5 różnych modeli, teraz zadbała o użytkowników potrzebujących tabletu nie tylko do zabawy i konsumowania treści.

Za wysoką wydajność urządzenia odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor Rockchip 3188 1.6 GHz gwarantujący błyskawiczne renderowanie stron WWW, komfortową pracę na wielu aplikacjach jednocześnie i płynną ich obsługę. Wielozadaniowość nie będzie dla niego żadnym problemem. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ Mali400MP4, zapewniający obsługę najnowszych gier cechujących się wymagającymi animacjami. Układ ten jest wspomagany przez 1GB pamięci operacyjnej RAM (DDR3), a swoje dane użytkownik może zapisywać we wbudowanej pamięci flash o pojemności 16GB lub na wymiennych kartach microSD (max. 32GB). Orion 102 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.

W Orionie 102 zastosowano ekran wykonany w technologii IPS (1280×800 pikseli, panoramiczny format 16:10, 5-punktowy multi-dotyk), gwarantującej doskonały obraz i szerokie kąty widzenia. Całość przykuwa uwagę eleganckim, nowoczesnym wzornictwem oraz ergonomiczną klawiaturą, która podczas transportowania tabletu pełni dodatkowo funkcję osłony ekranu.

To właśnie dzięki bezprzewodowej klawiaturze (oraz preinstalowanym aplikacjom biurowym) tablet zamienia się w pełni funkcjonalne narzędzie do pracy – tworzenia dokumentów, poczty elektronicznej, prezentacji itp. Inżynierowie z GOCLEVER wsłuchali się w potrzeby użytkowników, dzięki czemu plastik spotykany w poprzednich odsłonach urządzenia został zamieniony na trwałe aluminium. Dzięki zastosowanemu modułowi Bluetooth, użytkownik ma pełną dowolność w zakresie korzystania z niej – może np. osadzić tablet w klawiaturze (tworząc w ten sposób klasycznego notebooka) lub umieścić oba urządzenia w pewnej odległości od siebie. Ma ona wbudowaną baterię, ładowaną za pośrednictwem portu microUSB. Oprócz tego, użytkownik bez kłopotu może rozbudować tablet o zewnętrzny modem 3G, myszkę czy pendrive za pomocą portu microUSB i dołączonego do opakowania kabla OTG. Projektanci nie zapomnieli też o porcie mini-jack (3.5 mm) do obsługi słuchawek czy głośników oraz wyście miniHDMI (1.4 FullHD).

Orion 102 wspiera też technologię AERODISPLAY, dzięki której można wyświetlać obraz z tabletu na telewizorach, monitorach i projektorach – wystarczy wykorzystać w tym celu adapter GOCLEVER AERODISPLAY (dostępny opcjonalnie). W tablecie znajdziemy również moduł WiFi oraz 2 kamery: przednią 0.3 MPix i tylną 2.0 MPix.

W modelu 102 zastosowano baterię o pojemności 6000mAh, która wystarcza na ok. 6 godzin pracy. Wymiary tabletu to 261x178x10 mm (z klawiaturą BT), zaś waga: 896 mm (z klawiaturą).

GOCLEVER Orion 102 jest już dostępny w sieci Komputronik w cenie 689 zł. Podobnie jak w przypadku każdego innego modelu tabletu, w standardzie pozostaje 2-letnia gwarancja producenta, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.

Dodaj komentarz