Huawei prezentuje P8 – urządzenie perfekcyjnie łączące ze sobą technologię, styl i sztukę

W legendarnym londyńskim Billingsgate, gdzie sztuka spotyka się      z modą, firma Huawei przedstawiła perfekcyjną mieszankę technologii, elegancji oraz użyteczności. Producent wprowadza na rynek innowacyjny smartfon z funkcją robienia zdjęć „malowanych światłem”. Nowa linia P8 jest połączeniem stylu, funkcjonalności i wieloletnich doświadczeń Huawei. To także inspirujące konsumentów funkcje, które na nowo definiują współczesny rynek smartfonów.

Seria P wypracowała na przestrzeni lat ogromny dorobek, charakteryzujący się wysokim poziomem równowagi pomiędzy artyzmem, kreatywnością oraz funkcjonalnością. Stworzony w oparciu o dogłębną wiedzę na temat optymalnego projektowania urządzeń, Huawei P8 prezentuje nową jakość w szerokiej gamie funkcji i aplikacji, wykorzystywanych w życiu codziennym. Stojące na najwyższym poziomie wykonanie, przesuwa granice możliwości i sprawia, że nowa funkcja robienia zdjęć „malowanych światłem” może zainspirować nawet najbardziej wymagających klientów.

Kreacja ucieleśniająca piękno i osiągnięcia

Wprowadzona na rynek w 2012 roku seria P, zmieniła postrzeganie wzornictwa smartfonów. Model P1 skłonił do obrania nowych priorytetów – łączenia ze sobą piękna i funkcjonalności. Następca – Huawei P2 – wyznaczył nowe granice szybkości transmisji danych, wprowadzając technologię LTE do smartfonów. Huawei P6 stanowił krok milowy we wzornictwie, stawiając na niezwykłą elegancję i smukłą linię obudowy. Model P7 kontynuował tę tradycję idąc krok dalej, stawiając na jeszcze bardziej wyrafinowane wzornictwo i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Źródło inspiracji wzornictwa Huawei P8 można znaleźć w historii literatury – obudowa urządzenia w pewnym stopniu nawiązuje linią do starannych opraw starodawnych wolumenów. Seria P8 powstała z inspiracji najlepszymi projektami ludzkości z różnych kręgów kulturowych i ucieleśnia duchowe ideały oraz czyste piękno formy.

W serii P8 szczególną uwagę zwraca konstrukcja obudowy, która posiada diamentowy szlif, podkreślający wysoką jakość wykonania oraz metaliczną fakturę urządzenia. Smartfon będzie dostępny w czterech stylowych wariantach kolorystycznych: srebrnym, złotym, czarnym oraz szarym. Przezroczyste opakowanie Huawei P8 sprawia, że pierwszy kontakt z urządzeniem jest doświadczeniem z jednej strony niezwykłym, a z drugiej naturalnym i prostym, takim jak sięgnięcie po nową książkę na półce.

Efektowny wygląd i technologia

Huawei P8 kontynuuje minimalistyczne wzornictwo serii P, cechujące się wyjątkową elegancją, trwałością i jakością wykonania. Najważniejsze cechy urządzenia to:

 • Proces formowania wykorzystujący technologię nano-wtrysku, zapewnia P8 praktycznie jednolite połączenie ramki z jednym z największych dostępnych na rynku ekranów.
 • Urządzenie jest niezwykle cienkie, posiada dwa sloty na karty SIM, oraz możliwość płynnej łączności z siecią 4G.
 • Trójwarstwowa konstrukcja, inspirowana skrzelami rekina, zwiększa niezawodność i trwałość urządzenia.
 • Seria P8 pracuje pod kontrolą nowego, autorskiego procesora Kirin 930, który zwiększa wydajność smartfona nawet o ponad 20%, w porównaniu do innych urządzeń, cechujących się porównywalnym czasem pracy baterii.
 • Elegancka tylna obudowa została wykonana ze stali, która zapewnia wyjątkową sztywność konstrukcji.

Najlepsze w swojej klasie doświadczenie płynące z użytkowania

Huawei P8 zaprojektowane zostało, aby w możliwie jak najlepszy sposób połączyć ludzką naturę i przyzwyczajenia z funkcjonalnością licznych rozwiązań, zapewniających konsumentom wysoką jakość użytkowania.

 Huawei P8 został wyposażony w rewolucyjny ekran dotykowy z obsługą gestów. Podwójne stuknięcie opuszkiem palca pozwala na przechwycenie pełnego obrazu np. strony internetowej, podczas gdy odręczne narysowanie „kółka” spowoduje wykonanie zrzutu ekranu do zdjęcia. Dodatkowo opcja odnajdywania telefonu przy użyciu komend głosowych, pozwala na zlokalizowanie urządzenia, które zacznie wydawać sygnały dźwiękowe, informując użytkownika o swoim położeniu.

Zaawansowane funkcje zarządzania energią, pozwalają osiągnąć wysoką wydajność i długi czas pracy baterii, przy jednoczesnym zachowaniu smukłej i eleganckiej konstrukcji. Urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 2600 mAh oraz w 64 bitowy procesor – Kirin 930 Octa-Core 64. Zastosowane rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność urządzenia – nawet o ponad 20% większą, w porównaniu do innych urządzeń, cechujących się porównywalnym czasem pracy na baterii.

Huawei P8 oferuje innowacyjne i bardzo pożądane funkcje w zakresie transmisji głosu i generowania dźwięku. W hałaśliwym otoczeniu użytkownik może zwiększyć głośność o 58% ponad normalny poziom. Z kolei gdy musimy porozmawiać w miejscu, gdzie silnie wieje, smartfon – przy wykorzystaniu zestawu słuchawkowego z mikrofonem – potrafi wyeliminować nawet 90% generowanego przez wiatr hałasu. Dodatkowo, smartfon pozwala na prowadzenie rozmów w trybie głośnomówiącym z odległości nawet 2 metrów od smartfona. Wbudowany, niezależny dekoder audio, umożliwia podwojenie dźwięku przy zachowaniu jakości muzyki.

 Biorąc pod uwagę potrzeby i przyzwyczajenia użytkowników oraz nadchodzące trendy, Huawei P8 wychodzi im naprzeciw, zapewniając liczne rozwiązania:

 • Na potrzeby użytkowników kart SIM 4G, urządzenie zostało wyposażone w dwa „elastyczne” sloty dla kart SIM, w które można włożyć dowolny format karty.
 • W sytuacji kiedy telefon zidentyfikował oraz połączył się z urządzeniem Bluetooth, takim jak np. Huawei TalkBand B2, urządzenie może być automatycznie odblokowane bez konieczności wpisywania hasła.
 • Dzięki zoptymalizowanej wydajności sieci 4G w roamingu, P8 może się połączyć z siecią w roamingu około trzy razy szybciej od standardowych smartfonów.
 • Dodatkowa, osobno sprzedawana, tylna obudowa wyposażona w ekran z technologią E-ink, zmienia urządzenie w czytnik eBooków w przeciągu sekund.

 – Projektując Huawei P8 postawiliśmy przed sobą cel stworzenia najbardziej przyjaznego użytkownikom smartfona na świecie. – powiedział Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group. Dzięki dokładnym badaniom rynkowym mieliśmy dokładne informacje, czego oczekują użytkownicy urządzeń klasy premium. Płynnie połączyliśmy ze sobą najlepsze elementy, tworząc stylowe, trwałe i wydajne urządzenie. Huawei P8 dostarcza rewolucyjnych rozwiązań, zwłaszcza w zakresie robienia zdjęć i połączeń sieciowych. Opierając się na wcześniejszych sukcesach serii, jesteśmy przekonani, że Huawei P8 stanie się jednym z najchętniej kupowanych smartfonów w 2015 roku – dodał Richard Yu.

Najlepszy smartfon w swojej klasie, z funkcją „malowania światłem”

Seria P8 prezentuje zupełnie nowe podejście do filozofii robienia zdjęć. W urządzeniu wykorzystano aparat zoptymalizowany pod kątem pracy w warunkach słabego światła i wysokiego kontrastu. Seria P8 wykorzystuje kombinację sprzętu, oprogramowania i algorytmów, aby tworzyć piękne zdjęcia nawet w niesprzyjających warunkach.

 • Wiodąca w branży technologia optycznej stabilizacji obrazu, pozwalająca na robienie zdjęć z czasem ekspozycji dłuższym o 1,2 stopnia. Wyraźne i ostre zdjęcia oraz filmy dzięki mechanicznej niwelacji lekkich drgań.
 • Pierwszy na świecie sensor RGBW rejestrujący aż cztery kolory, zwiększa jasność nawet o 32 % w miejscach z wysokim kontrastem, zmniejsza ją o 78% w miejscach o słabym oświetleniu.
 • Procesowanie obrazu na poziomie aparatów SLR i DSLR (lustrzanek). Redukcja szumów podczas robienia zdjęć, inteligentna detekcja miejsc z wysokim kontrastem świetlnym i możliwość łączenia obiektów z wysokim kontrastem świetlnym, w słabych warunkach oświetleniowych na jednym zdjęciu.

Ulepszona technologia i oprogramowanie Huawei oferuje cztery tryby fotografowania, profesjonalną jakoś przy słabym świetle, tryb reżyserski oraz liczne możliwości robienia tzw. selfie. Wszyscy użytkownicy, począwszy od malarzy, architektów do osób z przemysłu modowego mają dostęp do zdjęć oraz video zapewniających różnorodne innowacje do uchwycenia wszechogarniającej sztuki
w życiu codziennym.

Nowy standard komunikacji

Huawei przywiązując ogromną wagę do potrzeb konsumentów, przeprowadził badania, aby zapoznać się z ich opinią dotyczącą niedogodności w codziennym użytkowaniu smartfonów. Respondenci wskazali na problemy dotyczące połączeń, zwłaszcza utratę zasięgu. Dla klientów spędzających dużo czasu w podróży, usprawniona została prędkość połączeń roamingowych. Bazując na testach prowadzonych w ponad 20 krajach, głównie w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej, Australii oraz Azji, zoptymalizowano rozwiązania sieci 4G, która synchronizuje się z siecią roamingową około trzy razy szybciej niż standardowe smartfony.

Wzornictwo serii P spotyka się z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Globalna sprzedaż serii P6 osiągnęła 5 milionów sztuk w 50 państwach. Sprzedaż Huawei P7 zamknęła się na poziomie 4 milionów sztuk w ponad 100 krajach w zaledwie 6 miesięcy od premiery.

Huawei P8 został wyprodukowany w dwóch wariantach: wersji standardowej i wersji premium

Cena modelu premium: €599

Cena modelu standardowego: €499

Dodaj komentarz