Bezpieczne dla oka monitory PHILIPS SoftBlue debiutują na targach IFA 2015

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia nową serię monitorów SoftBlue przeznaczoną zarówno do użytku domowego (E-Line), jak i rozwiązań biznesowych (P-Line). Technologia SoftBlue pozwala na wyeliminowanie emisji światła niebieskiego o szkodliwych dla wzroku falach, w efekcie zmniejszając zmęczenie oczu, przy zachowaniu jakości i intensywności kolorów. Monitory debiutują na targach IFA 2015 w Berlinie. Do tej pory znane były metody ograniczania emisji niebieskiego światła przez nakładanie odpowiednich filtrów na wyświetlacz lub korzystanie ze specjalnych okularów.

Metoda oparta na stosowaniu filtra nadaje bardziej żółty odcień obrazu – w efekcie monitor traci wiele na jakości, a w pewnych przypadkach – w których odwzorowanie barw ma duże znaczenie – sprawia, że wyświetlacz staje się bezużyteczny. Monitory SoftBlue zwalczają ten problem u podstawy, eliminując emisję niebieskiego światła na potencjalnie szkodliwej długości fali przesuwając ją z 450 do 460 nm. Powoduje to ograniczenie niebezpiecznej dla wzroku emisji aż o 90%.

Najnowsze badania donoszą, że niebieskie światło emitowane przez wyświetlacze LED może pogarszać nasz wzrok. Spędzając coraz więcej czasu przed monitorem narażamy wzrok na promieniowanie tych szkodliwych fal – mówi Thomas Schade, wiceprezes MMD w Europie. W trosce o zdrowie użytkowników postanowiliśmy stworzyć nową linię SoftBlue przeznaczoną dla osób spędzających długie godziny z monitorem. Naszym celem było zadbanie o to, by wszystkie modele jednocześnie charakteryzowała wysoka jakość wyświetlanego obrazu oraz żywe kolory – dodaje Schade.

Technologia SoftBlue LED otrzymała certyfikaty międzynarodowych organizacji testujących sprzęt — SGS Labs i TUV Rheinland. Potwierdzają one, że technologia ta ogranicza emisję niebieskiego światła i chroni oczy.

Wszystkie pięć monitorów z serii SoftBlue oparto na matrycach IPS-ADS, dzięki czemu możliwe jest wierne odwzorowanie kolorów, a kąty widzenia wynoszą 178º zarówno w poziomie, jak i w pionie. Monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Dla zwiększenia komfortu użytkowania zostały również wyposażone w głośniki.

Seria domowa (E-Line) oferuje modele o wymiarach 21,5-cali, 23,6-cala oraz 27-cali i charakteryzuje się stylowym, nowoczesnym designem. Użytkownicy mogą w łatwy sposób aktywować funkcje SmartContrast, która dynamicznie podnosi poziom kontrastu oraz SmartImage Lite dopasowującą ostrość i nasycenie barw.

Serię profesjonalną (P-Line) reprezentują modele 21,5- oraz 23,8-calowe. Oprócz SoftBlue zastosowano w nich również technologię Philips Flicker-Free, która koryguje jasność i ogranicza migotanie, zapewniając większą wygodę podczas oglądania. Aby zminimalizować skutki długiej pracy przy komputerze, w monitorach zastosowana jest regulowana podstawa Smart ErgoBase, która pozwala
na dopasowanie odpowiedniej wysokości i dostosowanie optymalnego kąta widzenia. Obydwa modele z serii profesjonalnej korzystają z technologii SmartImage (jeszcze bardziej zaawansowanej niż w serii E). PowerSensor pozwoli użytkownikom profesjonalnym zmniejszyć koszty zużycia energii o nawet 80%. Technologia działa jak czujnik obecności, który nadaje i odbiera nieszkodliwe sygnały podczerwieni w celu określenia obecności użytkownika w pomieszczeniu, obniżając poziom jasności wyświetlacza monitora, gdy ten odchodzi od biurka.

Dostępność:
Modele z serii domowej (E-Line): 277E6EDAD, 247E6EDAW, 227E6EDSD są już dostępne w sprzedaży. Seria profesjonalna (241P6EPJEB, 221P6EPYEB) trafi do sprzedaży tej jesieni.

Specyfikacja:

  Seria E-Line Seria P-Line
Typ panelu IPS-AHVA LCD
Podświetlenie W-LED
Rozmiar panelu 277E6EDAD: 27-cali / 68,6 cm
247E6EDAW: 23,6-cali / 59,9 cm
227E6EDSD: 21,5-cala / 54,6 cm
241P6EPJEB: 23,8-cala / 60,5 cm
221P6EPYEB: 21,5-cala / 54,6 cm
Natywna rozdzielczość 1920 × 1080 (60 Hz)
Kąt widzenia 178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
Maksymalna jasność podświetlenia 250 cd/m²
Maks. liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln
Złącza Wejścia sygnału obrazu: VGA, DVI-D, MHL-HDMI

 

Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście audio
Wyjście słuchawkowe

Wejścia sygnału obrazu: DisplayPort, DVI-D, VGA

Porty USB: USB 3.0 x 4 + szybkie ładowanie

Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście audio

Wyjście słuchawkowe


Gwarancja i cena:

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne monitorów wynoszą:
PHILIPS 221P6EPYEB: 999 PLN
PHILIPS 241P6EPJEB: 1299 PLN
PHILIPS 277E6EDAD: 1149 PLN
PHILIPS 247E6EDAW: 799 PLN
PHILIPS 227E6EDSD: 649 PLN

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Dodaj komentarz