Premiera SAPPHIRE Radeon Pro Duo – najszybsza karta graficzna na rynku

SAPPHIRE Technology prezentuje nowego lidera wydajności wśród kart graficznych – SAPPHIRE Radeon Pro Duo. Za sprawą dwóch chipów Fiji XT oraz 8 GB pamięci graficznej nowej generacji HBM Radeon Pro Duo to najszybsza karta graficzna dostępna na rynku. Jej wydajność pozwoli na płynną rozgrywkę w rozdzielczości 4K i gwarantuje wspaniałe wrażenia w wirtualnej rzeczywistości (VR). Zarówno gracze jak i artyści oraz deweloperzy skorzystają z ogromnej mocy obliczeniowej 16 teraflopsów. Karta otwiera nową serię Radeon Pro.

Jako następca Radeona R9 295X2, SAPPHIRE Radeon Pro Duo zapewnia 30% lepszą wydajność za sprawą pary chipów AMD Fiji XT, które łącznie zawierają 8192 procesory strumieniowe. Rdzenie taktowane zegarem 1000 MHz umiejscowione są na podstawach GPU tuż obok łącznie 8 GB pamięci HBM o szerokości magistrali równej 2x 4096 bitów. Pozwoliło to uzyskać przepustowość podsystemu pamięci dochodzącą nawet do 1024 GB/s. Trzecia generacja architektury GCN z asynchronicznymi jednostkami cieniującymi oznacza pełne natywne wsparcie dla DirectX 12, API Vulkan oraz technologii AMD LiquidVR.

Tak duża moc obliczeniowa gwarantuje płynną rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości w grach takich jak EVE: Valkyrie czy ADR1FT przy zachowaniu najwyższego poziomu detali i 90 klatek na sekundę. Z Radeonem Pro Duo gra w 4K staje się rzeczywistością – karta osiąga średnio ponad 60 klatek na sekundę w takich tytułach jak Grand Theft Auto V, Battlefield 4 czy Far Cry Primal. Potencjał obliczeniowy Pro Duo uwydatnia się także w zastosowaniach profesjonalnych. Aplikacje takie jak Adobe Premiere, After Affects, Blackmagic Fusion Studio czy silnik AMD FireRender to tylko kilka przykładów oprogramowania wykorzystującego akcelerację sprzętową OpenCL. Dostęp do zaawansowanych narzędzi deweloperskich i certyfikat Radeon VR Ready Creator oznaczają, że kartę z powodzeniem wykorzystywać mogą twórcy treści i deweloperzy VR. Karta SAPPHIRE Radeon Pro Duo to pierwszy model dedykowany konsumentowi profesjonalnemu, stanowiąc połączenie wysokiej wydajności w grach i wsparcia produktywności.

Kartę wyposażono w przeprojektowaną względem modelu Fury X 15-fazową sekcję PWM. Zapewnia ona stabilne i bezgłośne zasilanie. Za chłodzenie Radeona Pro Duo odpowiada zamknięty system chłodzenia wodnego. Dwa bloki wodne i zestaw wężyków przekazują ciepło z dwóch rdzeni Fiji XT i sekcji zasilającej do chłodnicy 120 mm z pojedynczym, cichym wentylatorem. Zewnętrzne węże są elegancko oplecione i wydłużone tak, by montaż nie stanowił problemu nawet w największych obudowach. Na nieszablonowe wzornictwo składa się m.in. pokrywa i backplate o elastycznej teksturze, niklowana aluminiowa obudowa i logo podświetlane diodami LED.

SAPPHIRE Radeon Pro Duo będzie dostępny w polskich sklepach w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Specyfikacja:

 

Model SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo
Procesor graficzny 2x Fiji XT
Proces technologiczny 28 nm
Pamięć 8 GB HBM 4096-bit
Procesory strumieniowe 8192
Jednostki teksturujące 512
Jednostki ROP 128
Zegar procesora graficznego Do 1000 MHz
Zegar pamięci 500 MHz
System chłodzenia Zamknięty system chłodzenia wodnego; chłodnica 120 mm z pojedynczym wentylatorem
Wyjścia HDMI 1.4a, 3 x DisplayPort,
Interfejs PCI-Express 3.0
Technologie DirectX 12, Vulkan, Mantle, OpenGL 4.5, OpenCL 2.0, AMD FreeSync, AMD CrossFire XDMA (bezmostkowo), AMD Eyefinity, AMD LiquidVR

Gwarancja i cena:

Sugerowana cena karty SAPPHIRE Radeon™ Pro Duo wynosi 7060 PLN brutto.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz