Nowości firmy Plextor z targów Computex 2016

Podczas tegorocznych targów zobaczyliśmy między innymi szybki dysk PCIe z obsługą protokołu NVMe, zewnętrzny model SSD z portem USB 3.1 Typu-C oraz dysk dedykowany do zastosowań serwerowych. Najważniejszym punktem premiery był oczekiwany przez entuzjastów model M8Pe. Dysk ten łączy najwyższą wydajność z oryginalnym wyglądem, podkreślanym przez podświetlenie LED. Zamontowany na kościach pamięci radiator odpowiada za utrzymywanie odpowiedniej temperatury, co ma mieć bezpośredni wpływ na wydłużenie żywotności i poprawę osiągów dysku.

M8Pe to pierwszy dysk firmy Plextor z obsługą protokołu NVMe. Nowy model korzysta ze złącza PCIe x4 trzeciej generacji, dzięki czemu powinien zapewniać ponad dwukrotnie wyższe prędkości transferu, niż poprzedni lider wydajności – dysk M6e. Plextor M8Pe jest skierowany do najbardziej wymagających użytkowników oraz graczy, dla których wydajność i oryginalny wygląd mają pierwszorzędne znaczenie.
Plextor zaprezentował też produkt z zupełnie nowej kategorii. Pod tajemniczą nazwą EX1 kryje się zewnętrzny dysk SSD, który ma umożliwiać szybkie i wygodne przenoszenie dużych plików. Model EX1 jest dostępny w trzech wersjach pojemnościowych: 128, 256 oraz 512 GB. Dysk do komunikacji z komputerem wykorzystuje złącze USB 3.1 Typu-C, które ma gwarantować wysokie prędkości transferu.
Oprócz tego, na stanowisku dla użytkowników biznesowych pojawił się dysk dedykowany do zastosowań serwerowych – model EP-2. Ma on cechować się zwiększoną odpornością na niskie i wysokie temperatury, a także wydłużoną żywotnością.
Targi Computex 2016 trwają od 31 maja do 3 czerwca 2016 roku. Stoisko firmy Plextor znajduje się w apartamencie 1143, na 11 piętrze hotelu Grand Hyatt Taipei.

Dodaj komentarz