Gadżety na urlop, czyli jak odpocząć od technologii

Dla uczniów wakacje powoli dobiegają końca, jednak sezon urlopowy nadal trwa. Wrzesień to także czas weekendowych wyjazdów, podczas których w rodzinnymi gronie cieszymy się ostatnimi promieniami letniego słońca. Na ten czas Maxell przygotował kilka mało inwazyjnych gadżetów, których najważniejszym zadaniem jest umilenie nam wypoczynku. Długie, samochodowe podróże z dziećmi na tylnej kanapie potrafią być niezwykle męczące – nie tylko dla znudzonych pociech, ale także dla rodziców. Co więcej, dzieci bardzo szybko zaczynają odczuwać trudy jazdy, co negatywnie wpływa na ich nastrój. Dlatego, czasem już po kilku minutach rozpoczynają się kłótnie o to, kto ma w tym czasie używać jedynego udostępnionego do zabawy tabletu lub telefonu.

Tutaj z pomocą przychodzi zestaw dwóch par słuchawek, wyposażonych dodatkowo w specjalny rozdzielnik. Pozwala on na cieszenie się muzyką czy filmem przez dwie osoby jednocześnie, nie przeszkadzając przy tym innym uczestnikom podróży dźwiękami wydobywającymi się z głośnika.

Kolejnym, tym razem biwakowym lub grillowym gadżetem, jest bezprzewodowy głośnik Bluetooth. Muzyka puszczana prosto z telefonu lub laptopa zazwyczaj charakteryzuje się wysokim poziomem szumów i bardzo mizerną jakością, jednocześnie mocno ograniczając głośność. Na szczęście, technologia bezprzewodowej transmisji dźwięku poszła na tyle do przodu, że różnice pomiędzy rozwiązaniami Bluetooth, a tradycyjnymi (po kablu) są niezauważalne dla niewprawnego ucha. Wybierając odpowiedni model warto zadbać także o to, aby w przypadku wyczerpania baterii, głośnik mógł być zasilany z innego źródła.

Pozostając w temacie biwaku, nie możemy zapomnieć o odpowiednim źródle energii. Profesjonalne campingi zazwyczaj udostępniają gniazdka elektryczne, jednak wybierając bardziej „dziki” wariant wypoczynku, możemy spodziewać się trudności w dostępie do prądu. Ciekawą (i co najważniejsze, skuteczną) alternatywą dla gniazdka jest powerbank na baterie, który nie wymaga innego niż tradycyjne bateria AA źródła zasilania. Dlatego też stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą pozostać w łączności ze światem lub podładować aparat nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Dla ludzi aktywnych – szczególnie tych, którzy upodobali sobie bieganie – niezłą propozycją mogą być słuchawki wyposażone w świecący w ciemności kabel, który znacznie podnosi widoczność jego użytkownika. Wysokie, letnie temperatury zachęcają do biegania późnym wieczorem, po zmroku, dlatego tego taki gadżet z pewnością przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa, jednocześnie pozwalając na cieszenie się ulubioną muzyką.

Na co dzień ze wszystkich stron otoczeni jesteśmy przez technologię, dlatego też urlop czy weekendowy wyjazd – szczególnie rodzinny – powinien być okazją do chociaż częściowej przed nią ucieczki. Na rynku dostępne są jednak gadżety, które w mało inwazyjny sposób zachęcają nas do wypoczynku i ułatwiają relaks. Nie zajmują czasu, nie stanowią rozrywki samej w sobie – mają po prostu umilić nam czas.

Dodaj komentarz