HOMTOM HT10 – wszystko na oku

W polskich sklepach – za sprawą autoryzowanego dystrybutora, firmy CK MEDIATOR – zadebiutował HOMTOM HT10. Nowość, zamiast powszechnie stosowanego czytnika linii papilarnych, wyposażono w skaner tęczówki oka. Rozwiązanie to ma jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo danych, nie dopuszczając do nieautoryzowanego dostępu do smartfona. Frontowy skaner tęczówki oka ma odblokować smartfona w mniej niż sekundę. Co ważne, nie powinny przeszkodzić mu ani ciemniejsze pomieszczenia, ani noszone przez właściciela okulary. Zastosowany w HOMTOM HT10 algorytm odczytuje do 266 punktów identyfikacyjnych, czyli znacznie więcej, niż np. wspomniany wcześniej czytnik linii papilarnych.

Poza odblokowywaniem samego urządzenia, skaner tęczówki można wykorzystać także do zabezpieczenia wybranych aplikacji.
Sercem modelu HT10 jest 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20, wspierany przez 4 GB pamięci RAM i układ graficzny Mali-T880. Smartfon obsługuje wszystkie standardy sieci 4G. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Za czas pracy odpowiada litowo-jonowa bateria o pojemności 3200 mAh. Użytkownik otrzymuje także 32GB pamięci na dane, którą można rozszerzyć do 128 GB za pomocą karty microSD.
Większa ilość pamięci może przydać się np. do przechowywania zdjęć wykonanych głównym, 21-megapikselowym aparatem od firmy Sony. Frontowa kamera to z kolei matryca o rozdzielczości 8 Mpx. Wszystkie materiały są prezentowane na 5,5-calowym wyświetlaczu IPS Full HD (1920×1080 pikseli).
Sugerowana cena detaliczna HOMTOM HT10 wynosi 1199 PLN brutto. Podobnie jak wszystkie inne smartfony dystrybuowane przez CK MEDIATOR, także ten model jest objęty 24-miesięczną gwarancją, realizowaną na terenie kraju. Aby być pewnym, że produkt pochodzi z oficjalnej dystrybucji i posiada pełne wsparcie w Polsce, należy zwrócić uwagę na hologram CK MEDIATOR.

Dodaj komentarz