BenQ ZOWIE XL2735 – 144 Hz monitor 2560×1440 z DyAc

BenQ ZOWIE XL2735 to najnowszy i najbardziej zaawansowany 27 calowy monitor 144Hz dla profesjonalnych graczy. Rozdzielczość 2560×1440 i funkcja DyAc™ (Dynamic Accuracy) zapewniają utrzymanie ostrości i praktycznie całkowitą eliminację smużenia szybko poruszających się obiektów – możliwość szybkiego i precyzyjnego uchwycenia celu np. w CS:GO. Szybki, programowalny przełącznik trybów pracy (S-Switch) z wbudowaną pamięcią pozwala graczowi zabrać ulubione własne ustawienia np. na turniej czy boot camp i wykorzystać na innym monitorze.

Dodatkowo, skupienie na ekranie i eliminację odblasków ułatwia osłona ekranu. Niemigoczące podświetlenie ekranu (Flicker Free), funkcja korekcji widoczności szczegółów w cieniach (Black eQualizer) oraz 20 stopniowa regulacja jaskrawości kolorów, a także regulacja wysokości i pochylenia ekranu zwiększają nie tylko komfort, ale i skuteczność gry. Monitor ma matrycę TN z 1 ms czasem reakcji GtG, jasności 250 cd/m2 i kontraście 1000:1. Wyposażono go w gniazda D-Sub, DVI-DL, HDMI 2.0 x2, DP1.2 i słuchawkowe (jack), koncentator USB (Downstrem x3, Upstream x2).

W Polsce dostępny jest już najnowszy i najbardziej zaawansowany funkcjonalnie i technicznie, 144 Hz monitor zaprojektowany dla ekstremalnie wymagających zawodników graczy e-Sportowych – 27 calowy BenQ ZOWIE XL2735 z funkcją DyAc™ (Dynamic Accuracy). Monitor ma matrycę TN o rozdzielczości 2560×1440, z 1 ms czasem reakcji GtG, jasnością 250 cd/m2 i kontraście 1000:1.

DyAc™ czyli dynamiczna precyzja (Dynamic Accuracy) to nowa funkcja likwidująca praktycznie efekt rozmycia krawędzi (smużenia) szybko poruszających się postaci i innych obiektów. Znakomicie ułatwia to szybkie uchwycenie celu np. w CS:GO.

Nowy, okrągły szybki przełącznik trybów pracy z wbudowaną pamięcią (S Switch) jest jeszcze wygodniejszy w obsłudze. Jest on wyposażony w pięć przycisków, co pozwala dostosować i zapisać – w jego pamięci – ustawienia monitora np. do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i proste.

20 stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie najlepszej jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanego do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza.

Precyzyjne i powtarzalne ustawienie położenia ekranu. XL2735 umożliwia precyzyjną regulacje wysokości położenia ekranu – 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem w zakresie 140 mm. Regulacja pochylenia matrycy do przodu i do tyłu aż do 20°, w prawo i w lewo o 45° oraz obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszej pozycji ekranu.

Funkcja Black eQualizer „rozjaśnia” cienie czyli pozwala widzieć więcej szczegółów w ciemnych partiach np. pola walki nie powodując jednocześnie „wypalania” szczegółów w najjaśniejszych partiach obrazu.Daje to ogromną przewagę w grze.

Cena i gwarancja. Monitor dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 3349 zł i ma 36 miesięczną gwarancję producenta typu door-to-door.

Dodaj komentarz