Thomson ROC3506 – wyższy poziom pilotażu

Firma Thomson przedstawia nowy produkt, zaprojektowany z myślą o użytkownikach nowoczesnych telewizorów Smart TV. Klawiatura ROC3506 to wielofunkcyjne urządzenie, łączące w sobie cechy 4 różnych sprzętów – uniwersalnego pilota telewizyjnego, klawiatury współpracującej z najpopularniejszymi modelami Smart TV, klasycznej klawiatury komputerowej oraz pilota do dekodera TV. Thomson ROC3506 to wymarzony produkt dla tych wszystkich, którzy intensywnie korzystają z możliwości oferowanych przez nowoczesne telewizory, wyposażone w mnogość aplikacji, narzędzi i funkcji. Rozwiązania te znacząco poszerzają liczbę zastosowań nowoczesnego TV – problem jednak w tym, że klasyczne piloty telewizyjne nie są najwygodniejszym rozwiązaniem do ich obsługi. Przekonał się o tym każdy, kto próbował wpisać za pomocą pilota dłuższą frazę w jakiejkolwiek aplikacji uruchomionej na Smart TV – np. adres strony WWW w przeglądarce, hasło i login użytkownika w aplikacji VoD czy muzycznej (np. Netflix czy Spotify) czy po prostu zapytanie w wyszukiwarce serwisu YouTube.com.

ROC3506 rozwiązuje ten problem, oddając użytkownikowi do dyspozycji kompletną, wygodną w obsłudze klawiaturę QWERTY, za pomocą której można błyskawicznie, wygodnie i bezbłędnie wpisać dowolne frazy i teksty. Atutem urządzenia jest również klikalny touchpad, pozwalający na precyzyjne sterowanie kursorem na ekranie telewizora – np. w przeglądarce lub menu opcji.

Oczywiście, urządzenie wyposażono również w cały zestaw odpowiednio wyróżnionych, łatwych w obsłudze i identyfikacji przycisków dodatkowych, pozwalających na wygodne sterowanie wszystkimi klasycznymi funkcjami TV – czyli włączanie/wyłączanie, zmianę kanałów i głośności, czy obsługę zaawansowanych funkcji. Wśród nich znalazły się również dedykowane przyciski funkcyjne, przeznaczone do obsługi unikalnych funkcji telewizorów najpopularniejszych producentów.

Co ważne, urządzenie jest gotowe do pracy praktycznie natychmiast po wyjęciu z pudełka – dzięki transmisji IR i dołączonemu adapterowi USB dla sygnału radiowego 2,4 GHz podłączenie klawiatury do telewizora trwa dosłownie chwilę. Dzięki temu rozwiązaniu można sterować Smart-TV za pomocą klawiatury lub wykorzystując sygnał podczerwieni, a za pośrednictwem jednego tylko przycisku szybko zmieniać tryb sterowania. Klawiatura może również współpracować z komputerami PC, a także posłużyć do obsługi innych urządzeń sterowanych pilotem – np. dekodera telewizyjnego

Dzięki uzupełnieniu o możliwość sterowania wieży stereo oraz tunerów (DVB-Receiver) można śmiało klawiaturę ROC 3506 nazwać centralnym urządzeniem sterującym, dzięki któremu można zrezygnować z wielu pilotów koniecznych do obsługi urządzeń RTV znajdujących się w domu.

Uniwersalna klawiatura Thomson ROC 3506 dostępna będzie w ofercie firmy HAMA dla marek telewizorów Samsung, LG, SONY, Panasonic i Philips w czwartym kwartale br. w cenie około 60 Euro.

Dodaj komentarz