Pro Gamer – Hama przedstawia swoje spojrzenie na gaming podczas PGA 2016

Rynek akcesoriów dla graczy to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi biznesu na świecie. Nic więc dziwnego, że miłośnicy cyfrowej rozrywki, chcąc trzymać rękę na pulsie sięgają po informacje na temat nowości związanych z branżą gamingową. Jednak najlepszą okazją do bezpośredniego zapoznania się z nowymi produktami dla graczy są wydarzenia takie jak Poznań Game Arena, gdzie można bezpośrednio przetestować produkty, które zmieniają obraz tego rynku. Od wielu lat Poznań w październiku zmienia się w krajową stolicę gier, gdzie królują najświeższe tytuły, producenci prezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie sprzętu, a geeki mogą liczyć na sowitą dawkę rozrywki.

Klawiatury spod znaku trzech pazurów

W tym roku na PGA możemy nie tylko zapoznać się z produktami największych marek, najdroższymi akcesoriami i najlepszymi grami. Warto przyjrzeć się także ofercie pomniejszych dystrybutorów, zwłaszcza jeśli chodzi o klawiatury dla graczy. W tym segmencie doskonale radzi sobie marka HAMA, która zaprezentuje klawiatury dla graczy spod szyldu uRage. Charakterystyczne logo będzie można znaleźć na czterech produktach: Cyberboard, Exodus Macro, Exodus 2 i  Illuminated. Wszystkie z nich zachwycają nie tylko agresywnym designem, ale przede wszystkim użytecznymi funkcjami, które docenią wytrawni gracze. Wymienić tu warto choćby charakterystyczne podświetlenia klawiszy, dostosowanie do grania w takie gatunki jak FPS, RTS, RPG i MMO czy zastosowanie anti-ghosting.

Wyposażając wersję Exodus 2 we wbudowane podkładki pod nadgarstki oraz oznaczenie przycisków szybkiej reakcji na niebiesko producent zadbał o komfort graczy podczas długich sesji. Z kolei Illuminated spodoba się fanom bardzo cichego sprzętu i… zaskoczy swoją elastycznością. Cyberboard to klawiatura wykonana z wysokiej jakości szczotkowanego metalu, a Macro posiada aż 11 konfigurowalnych przycisków do przypisania skryptów wraz z wbudowanym oprogramowaniem do gier uRage. Ceny tych klawiatur wahają się od 70 do 160 euro.

Wyższy poziom dźwięku

Każdy szanujący  się gamer nie wyrusza na podbój wirtualnego świata bez dobrze dobranych słuchawek. Już od 80 euro jesteśmy w stanie kupić solidny model zaprojektowany tak, by realistyczny dźwięk wirtualnego świata nie ustępował jego krajobrazom. Zestaw uRage SoundZ 7.1 charakteryzuje się zastosowaniem technologii wibracyjnej polegającej na wzmacnianiu poziomu basu lub wyciszania dźwięku podczas rozgrywek. Słuchawki z półki uRage to przede wszystkim komfort podczas grania – poza wygodnymi muszlami, charakteryzują się także możliwością odczepiania mikrofonu i wygodnej regulacji głośności. Grupa produktów kryjąca się pod nazwą SoundZ to wygodne słuchawki z przystosowanym kablem audio, odpornym na zginanie i regulowanym pałąkiem. Seria uRage to wygodne i świetne akcesoria audio świetnie zaprojektowane z myslą o graczach, którzy za przystępną cenę dostają sprzęt wspomagający ich wielogodzinne zmagania w rozgrywkach w cyfrowej rzeczywistości.

Optyczne gryzonie na antypoślizgu

Marka Hama szczyci się także dopasowanymi do potrzeb gamerów myszkami – w końcu logo ze trzech śladów po pazurach zobowiązuje. Na PGA będzie można obejrzeć i wypróbować możliwości trzech optycznych modeli: Reaper evo., Reaper ess. oraz Reaper nxt. Charakteryzują się one przede wszystkim regulowanymi ustawieniami DPI (od 600 do nawet 4000), ergonomicznym kształtem oraz konfigurowalnymi przyciskami z funkcjami przypisywanymi w zależności od rodzaju gry. Model evo. pokryty jest warstwą antypoślizgową i posiada teflonowe ślizgacze. Myszka z rozszerzeniem ess. charakteryzuje się natomiast zintegrowanymi przełącznikami Omron, które zapewniają dłuższą żywotność. Model nxt. z kolei posiada   sygnalizację bieżącego ustawienia DPI za pośrednictwem kontrolek LED. Myszy te zdecydowanie przypadną do gustu tym graczom, którzy szukają solidnych i wytrzymałych modeli. W komplecie nie zabraknie także solidnej podkładki High Sense. Wykonana z polikarbonatu, o sporej powierzchni i zapewniająca niewielkie tarcie, to doskonały wybór dla graczy, którzy cenią sobie precyzyjny ruch kursora.

Najpierw prędkość, potem pojemność

Na stoisku HAMA będzie można również zapoznać się z nową ofertą dysków SSD marki SanDisk, która proponuje najnowsze rozwiązania pamięci masowej wspierające szybkie uruchamianie i ładowanie aplikacji. Opcja Plus to nie tylko dysk 23 razy szybszy w porównaniu ze standardowymi nośnikami SDD, ale także lepsza odporność na wstrząsy, nawet przy upadku komputera! W ofercie znajdziemy pojemności od 120 do 480 GB. Osoby chcące monitorować stan dysku w czasie rzeczywistym docenią program SadDisk SSD Dashboard, którego głównymi zadaniami jest obsługa wszystkich dostępnych napędów SSD z systemem powiadomień, aktualizacja oprogramowania,, pomoc za pośrednictwem livechatu oraz narzędzie do optymalizacji i wydajności (m.in. TRIM).

Te i wiele innych niespodzianek przygotowanych przez HAMA znajdziecie na PGA 2016. To atrakcyjna cenowo oferta sprzętowa tak dla zaawansowanych, jak i początkujących graczy. Oprócz testowania produktów uRage, warto też zapoznać się z innymi akcesoriami, które powinny przypaść do gustu fanom wirtualnej rozrywki.

Dodaj komentarz