Acer przedstawia pierwszy na rynku zakrzywiony monitor 21:9

Acer ogłosił wprowadzenie na rynek zdobywcy nagrody CES 2017 za innowację – monitora Predator Z301CT, pierwszego na świecie monitora w formacie 21:9 z technologią śledzenia oczu. Firma zaprezentowała także dwa modele z serii Predator XB2 wyposażone w 24,5- i 27-calowe płaskie ekrany z częstotliwością odświeżania 240 Hz. Wszystkie trzy nowe modele charakteryzują się agresywnym wyglądem z lśniącymi czarnymi ramkami o ostrych kątach oraz czerwonymi akcentami. Płynną rozgrywkę zapewnia w nich technologia NVIDIA G-SYNC.

Acer Predator Z301CT – pierwszy zakrzywiony monitor z technologią śledzenia oczu

Acer Predator Z301CT to szczyt możliwości zanurzenia się w grze, czego dowodzi zdobycie nagrody “Najlepszej innowacji” w kategorii urządzeń peryferyjnych na targach CES 2017. Technologia śledzenia oczu Tobii to nowe narzędzie w arsenale graczy, które pomoże w intuicyjnym celowaniu i strzelaniu. Technologia śledzenia wzroku ma za zadanie wspomagać tradycyjne akcesoria do grania, aby uczynić rozgrywkę przystosowaną do siebie. Kamera automatycznie obraca się w miarę jak gracz spogląda na daną stronę ekranu. Postaci i środowisko w grze reagują na wzrok graczy. Dźwięki i grafika dynamicznie dopasowują się do kierunku patrzenia. Śledzenie wzroku Tobii można wykorzystać w ponad 45 grach, takich jak: Elite Dangerous, Deus Ex: Rozłam Ludzkości czy WATCH_DOGS 2™. Dźwięk i obraz gry będzie zmieniał się zależnie od tego, gdzie skierowane są oczy gracza. Ponadto ultraszeroki ekran Full HD (2560 x 1080) o zakrzywieniu 1800R wzmacnia efekt zanurzenia w świecie gry.

Inne funkcje to szybkie odświeżanie z częstotliwością 200 Hz oraz czas reakcji wynoszący 4 ms. Szeroki 178-stopniowy kąt widzenia oraz wąska ramka zapewniają maksymalne pole widzenia. Ekran można pochylić od -5° do 35° i przesunąć o 120 mm w górę lub w dół. Dwa głośniki o mocy 3 W z technologią DTS™ Sound zapewniają jakość dźwięku pogłębiającą doświadczenie zanurzenia.

Nowa seria Predator XB2 – Ultraszybkie odświeżanie 240Hz

Seria Predator XB2 została stworzona z myślą o szybkiej, zawodowej akcji. Dzięki technologii NVIDIA® ULMB™, szybkiemu czasowi reakcji 1ms oraz częstotliwości odświeżania 240 Hz, 24,5-calowy Predator XB252Q oraz 27-calowy Predator XB272 zapewniają płynne wyświetlanie obrazu nawet podczas szybkiej rozgrywki. Oba monitory posiadają rozdzielczość Full HD i kontrast 1000:1.

Konstrukcja ZeroFrame to rozwiązanie dla zestawów wielomonitorowych, podczas gdy ergonomiczna podstawa pozwala graczom na uzyskanie odpowiedniej pozycji patrzenia dzięki pochylaniu od -5 do 20 stopni, obrotowi o +/- 45 stopni, oraz możliwości odwrócenia ekranu o 90 stopni i zmiany wysokości o 115 mm. Uchwyt na kable pozwala zachować porządek. Monitory są również wyposażone w 2 głośniki o mocy 2 W.

Nowe modele Predator

Dzięki technologii GameView gracze mogą przełączać się pomiędzy trzema profilami ustawień obrazu bez konieczności korzystania z menu ekranowego. Ustawienia specjalne to między innymi regulacja poziomu czerni pozwalająca dostrzegać zagrożenia w ciemności, pomoc w celowaniu zwiększająca celność oraz możliwość wyboru częstotliwości odświeżania.

Dzięki technologii Acer EyeProtect nowe monitory posiadają zapobiegający migotaniu filtr światła niebieskiego, podczas gdy ComfyView i technologie przyciemniania chronią oczy przed błyskami, oślepianiem, emisją niebieskiego światła oraz nadmierną jasnością, co zmniejsza zmęczenie oczu podczas długich sesji grania. Dostępne złącza to HDMI, DisplayPort v 1.2 oraz rozgałęziacz USB 3.0 (1 wejście/4 wyjścia).

Ceny i dostępność

Acer Predator Z301CT będzie dostępny w Polsce na przełomie marca i kwietnia 2017 w cenie 4299 PLN.

Predator XB252Q będzie dostępny w Polsce w drugim kwartale 2017 roku cenie 2999 PLN.

Predator XB272 będzie dostępny w Polsce w drugim kwartale 2017 roku w cenie 3299 PLN.

Dodaj komentarz