Razer ujawnia Projekt Valerie: pierwszą na świecie koncepcję przenośnej platformy gamingowej

Razer ogłosił dziś koncepcję wielomonitorowego laptopa, który – dla urządzeń przenośnych – ustanawia zupełnie nowy standard immersyjnej rozrywki. Projekt Valerie to pierwszy na świecie laptop z trzema wbudowanymi monitorami. Każdy z 17,3 calowych wyświetlaczy 4K IGZO wyposażono w technologię NVIDIA G-SYNC, zdolną do wygenerowania płynnej animacji i ukazującej rozgrywkę w 180 stopniach dzięki NVIDIA Surround View. Pracownicy kreatywni docenią 100% zgodność z przestrzenią kolorów Adobe RGB oraz największą powierzchnię roboczą, jaką kiedykolwiek udostępniało pojedyncze urządzenie.

Projekt Valerie korzysta z automatycznego mechanizmu rozstawiania opracowanego przez Razera. Każdy z ekranów automatycznie wysuwa się z boku urządzenia i ustawia na swoim miejscu, zapewniając użytkownikowi wyjątkową łatwość przygotowania laptopa do pracy. Zintegrowane wsparcie pracy na wielu ekranach eliminuje konieczność używania jakichkolwiek dodatkowych, zawalających biurko kabli, z którymi zmagać muszą się użytkownicy komputerów stacjonarnych. Rezultatem takich rozwiązań jest wyjątkowo lekkie i przyjemne dla oka środowisko pracy, czy przestrzeń do grania, które łatwo utrzymać w porządku.

„Komplikacje związane z przygotowaniem i utrzymaniem wielomonitorowego stanowiska do pracy, czy grania, przechodzą do przeszłości” – oświadczył z dumą Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Równie ważny jest fakt, że w komputerze udało nam się zmieścić moc i możliwości graficzne dorównujące urządzeniu stacjonarnemu z trzema ekranami najwyższej klasy. Mimo całkowitej mobilności systemu nie brakuje tu niczego, jeśli chodzi o moc, osiągi i funkcjonalność sprzętu.”

Project Valerie to profesjonalne rozwinięcie znanego i cenionego 17-calowego Razer Blade Pro. Urządzenie przygotowano z myślą o entuzjastach rozwiązań przenośnych, którzy niezależnie od sytuacji oczekują wydajności równej tej, jaką oferują komputery stacjonarne. Wyposażony w więcej ekranów niż dotychczas było to możliwe w przypadku laptopa, Project Valerie jest w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem przed jakim stają komputery PC.


Koncepcja nowego laptopa utrzymuje charakterystyczną stylistykę Razer, mieszcząc jednocześnie w obudowie aż trzy monitory. Obudowa typu unibody wykonana z aluminium CNC ma zaledwie około 38,1mm grubości, a urządzenie waży jedynie 5,44 kg. Dołączany do zestawu kompaktowy zasilacz jest mniejszy niż w przypadku większości urządzeń o podobnej mocy, zapewniając jeszcze większą mobilność urządzenia.

Projekt Valerie zachowuje również wyjątkowy system odprowadzania ciepła, z którego słynie cała linia laptopów gamingowych opracowana przez Razer. Specjalnie dostosowany wentylator oraz radiator działają w połączeniu z komorą parową, aby zapewnić maksymalną wydajność chłodzenia systemu.

Projekt Valerie to już drugie urządzenie przenośne Razer, korzystające z opracowanej przez firmę technologii mechanicznych klawiszy o ultra niskim profilu, które znakomicie odwzorowują wrażenie używania pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej. Klawiatura, trackpad oraz obudowa monitorów korzystają z technologii Razer Chroma, zapewniającą nieskończoną wręcz gamę oszałamiających efektów świetlnych, które mogą działać synchronicznie z grą lub w sposób spersonalizowany przez użytkownika.

Podobnie jak inne najnowsze komputery Razer, Projekt Valerie wyposażono w kartę NVIDIA GeForce GTX 1080, która osiągami przekracza parametry wymagane przez HTC Vive i Oculus Rift. Entuzjastom i deweloperom nowy laptop Razer dostarcza głębokie doświadczenia z gry w zakresie niespotykanym na rynku – od 180° obrazu NVIDIA Surround View, po pełną wirtualną rzeczywistość.

„Urządzenia z wieloma monitorami stają się coraz częściej nieodzowne w pracy twórczej profesjonalistów, jak i w zastosowaniach, z których korzystają gracze” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Po raz pierwszy nasi inżynierowie opracowali rozwiązanie, które użytkownik może wszędzie zabrać ze sobą. Projekt Valerie to wszystkie korzyści płynące z posiadania trzech ekranów, ale bez problemów, które zazwyczaj się z nimi wiążą”.

Wyposażony w potrójny zestaw 17 calowych monitorów laptop Project Valerie uzupełnia wielokrotnie nagradzaną linię urządzeń Razer. 14-calowy Razer Blade ustanowił standard dla mobilnego gamingu PC, zaś 12,5-calowy Razer Blade Stealth zdobył tytuł „Best PC” oraz „People’s Choice” na zeszłorocznych targach CES.

Razer nagrodę „Best of CES” zdobywał już wcześniej, między innymi za Razer Switchblade oraz koncepcyjne urządzenia Project Fiona i Project Christine. Tablet Razer Edge zdobył nagrodę CES „Best of Show” w 2013 roku, pokonując w tej kategorii ponad 20 000 urządzeń zgromadzonych na tych największych na świecie targach elektroniki użytkowej.

Zarejestrowanie się pod adresem razerzone.com/projectvalerie zapewni dostęp do najświeższych informacji o urządzeniu.

Dodaj komentarz