Sześć funkcji ułatwiających pracę w firmie

W dzisiejszym skomplikowanym świecie każde rozwiązanie, które pozwala zapanować nad chaosem informacyjnym i wieloma danymi, w jakich posiadaniu są firmy, jest na wagę złota. Takim rozsądnym krokiem może być zaopatrzenie się w dyski sieciowe NAS od Asustora. Zamiarem producenta było dostarczenie narzędzi do sprawniejszego zarządzania danymi firmy. Dzięki dyskom sieciowym firmowi administratorzy mogą łączyć konta użytkowników czy nadawać im nowe uprawnienia, przyspieszając i ułatwiając wszystkim pracę.

Elastyczność znakiem czasów
Niektóre firmy nie ograniczają się do korzystania z jednego typu sprzętów i oprogramowania, zamiast tego wybierają np. różne systemy operacyjne do odmiennych zadań. Produkty Asustora mają łączyć te urządzenia, od komputerów stacjonarnych i laptopów, po drukarki USB.

Ciągły rozwój
Dynamicznie rozwijająca się firma nie może polegać na sprzęcie, który trzeba będzie szybko wymienić. Dlatego NAS-y Asustora pozwalają na zwiększenie pamięci RAM czy dodanie karty 10 GbE, w zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Dbaj o bezpieczeństwo
Firmowe dane to najcenniejszy skarb każdego przedsiębiorcy, dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo. O to ma zadbać algorytm szyfrujący AES 256-bit. Jednak wykradzenie danych przez niepowołane osoby to jedno zagrożenie. Drugim jest utrata plików w przypadku krachu systemu – tu przyda się funkcjonalność NAS-ów ułatwiająca wykonanie backupów.

Magazynuj dane
Dyski sieciowe pełnią przede wszystkim rolę firmowego serwera i magazynu danych. Dzięki aplikacji MyArchive przedsiębiorca może archiwizować pliki na dyskach twardych. Następnie te same dyski użytkownik w niektórych przypadkach może podłączyć do komputera i korzystać jak z zewnętrznych dysków.

Rabusie bez szans
NAS-y mogą służyć też jako centrum monitorowania. Dyski sieciowe łączą się przez urządzenia mobilne z kamerami, a rejestrowany przez nie obraz przekazywany jest bezpośrednio na telefon. W ten sposób biuro po opuszczeniu wszystkich pracowników wcale nie pozostaje bez nadzoru. Asustor oferuje cztery darmowe kanały, jednak istnieje możliwość wykupienia kolejnych licencji.

Dodaj komentarz