Star Conflict – do gry trafiają legendarne statki kosmiczne USA i ZSRR

Star Gem Inc. i Gaijin Entertainment informują, że Star Conflict, popularna gra akcji MMO, osadzona w galaktycznych klimatach, pozwala graczom zasiąść za sterami dwóch legendarnych statków kosmicznych. Wydarzenie „Wyścig Kosmiczny”, które jest częścią dzisiejszej aktualizacji „Dziedzictwo Przodków”, umożliwi zdobycie planów oraz niezbędnych części do zbudowania amerykańskiego promu kosmicznego Endeavour i radzieckiego systemu Spiral.

Pomimo znacznego udoskonalenia technicznego obu pojazdów, Endeavour oraz Spiral w Star Conflict swoim wyglądem nie różnią się praktycznie niczym od swoich historycznych poprzedników. Statki zostały wyposażone w działa plazmowe oraz specjalne bojowe moduły. Dzięki nim maszyny te stały się groźnymi przeciwnikami nawet dla innych jednostek podobnej klasy.

Prom kosmiczny Endeavour to idealny wybór dla pilotów, którzy lubują się w cięższych jednostkach bojowych typu fregata, zdolnych do ochrony swoich sojuszników w trakcie nawet największej kanonady. Aby skorzystać z przewagi wynikającą z solidnego pancerza, gracze – w trakcie batalii – mogą aktywować moduł „Demodulacji Fazy”. Spowoduje on, że jednostki przeciwnika skupią ogień na Endeavourze, a nie na członkach sprzymierzonej floty.

Radziecki Spiral przypadnie do gustu graczom, którzy preferują dynamiczne zmiany taktyki w trakcie rozgrywki. Statek posiada dwa tryby lotu pozwalające funkcjonować jako pojedyncza jednostka lub dwa oddzielne pojazdy. Scalony Spiral to potężny statek inżynieryjny pełniący funkcję asystującą. Po odłączeniu jednego z modułów, Spiral przez ograniczony czas może funkcjonować jako skuteczny myśliwiec przechwytujący, stając się groźną jednostką bojową.

Od dnia 27 kwietnia do 14 maja wszyscy uczestnicy „Kosmicznego Wyścigu” mogą zdobyć Xenochipy. Walutę premium otrzymuje się za wykonywanie specjalnych misji w trybie PvP, PvE, kooperacji lub w trakcie otwartej kosmicznej bitwy. W sklepie pojawiła się możliwość wymiany chipów na części do budowy legendarnych statków oraz do zmodyfikowania uzbrojenia i spersonalizowania dekoracji. Po zakończeniu wydarzenia „Kosmiczny wyścig”, wszyscy piloci będą mogli zdobyć te przedmioty wyłącznie w drodze wymiany.

Dodaj komentarz