Tenda W311MI – niewielki adapter Wi-Fi

Adapter Tenda W311MI jest kompatybilny z urządzeniami opartymi na standardzie 802.11 b/g/n. Oznacza to, że model ten posiada trzykrotnie szybszy transfer niż urządzenia oparte na standardzie 802.11g. Adapter posiada bardzo kompaktowy wygląd (3,05 cm długości, 1,37 cm szerokości). Dlatego też zajmuje niewiele miejsca po podłączeniu go do portu USB. Dzięki temu sprawdzi się w podróży lub wówczas, gdy mamy do dyspozycji niewiele miejsca. Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy podpiąć W311MI do wolnego portu USB w naszym komputerze by uzyskać dostęp do Internetu czy udostępniania plików wewnątrz naszej sieci. Nie trzeba rozkręcać komputera w celu poszukiwania odpowiedniego portu. To duży atut urządzenia, który docenią laicy komputerowi.

Funkcja WMM zapewnia lepsze działanie protokołu QoS w połączeniach bezprzewodowych; ponadto urządzenie bezproblemowo współpracuje z PSP, Wii i NDS oraz pozwala się łączyć z platformą Xlink Kai; dzięki temu granie online stanie się jeszcze bardziej ekscytujące. Warto dodać, że W311MI jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.

Udostępnianie Internetu innym użytkownikom

Urządzenie wyposażone jest w funkcję SoftAP. Dzięki temu W311MI może działać jako punkt dostępu. Wystarczy połączyć go z siecią przewodową a będzie działał jako hot-spot Wi-Fi. SoftAP udostępnia wielu użytkownikom dostęp do Internetu, a także bezprzewodowego przesyłania plików.

Bezpieczne połączenie

Aby chronić dane i prywatność, adapter USB obsługuje szyfrowanie WEP, WPA i WPA2, które zabezpiecza sieć bezprzewodową i chroni przepływ danych. Funkcja Wi-Fi Protected Setup (WPS) umożliwia urządzeniom nawiązanie bezpiecznego połączenia z punktem dostępu lub routerem bezprzewodowym bez konieczności stosowania skomplikowanych kodów i mechanizmów szyfrujących.

Dostępność i cena

Adapter W311MI dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców. Jego cena wynosi około 23 zł brutto. Pełną specyfikację na temat urządzenia można znaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz