Stacja ładująca Hama – czyli jak szybko naładować 5 urządzeń w aucie

W ofercie firmy HAMA pojawiła się nowa samochodowa ładowarka USB, która powinna szczególnie zainteresować osoby często podróżujące autem w większym gronie… lub zabierające ze sobą dużo sprzętu ładowanego via USB, co w czasie wakacji jest całkiem realnym scenariuszem. Dzięki Hama STACJA ŁADUJĄCA HAMA (3+2XUSB); 10A możemy jednocześnie ładować do pięciu urządzeń, czyli np. 5 smartfonów lub smartfon, kamerę, tablet, głośnik Bluetooth i nawigację GPS. Fakt, iż w większości aut pasażerowie i kierowca mają do dyspozycji tylko jedno gniazdko zapalniczki (dodatkowe najczęściej znajdują się w bagażniku) sprawia, że całkiem częstym zjawiskiem są „kolejki” do samochodowej ładowarki, umożliwiającej zreanimowanie wyczerpującej się baterii smartfonu czy tabletu. W wakacje problem ten się zwykle nasila – bo w tym czasie podróżujemy częściej, w większym gronie i zwykle zabieramy ze sobą więcej sprzętu.

Na szczęście można go obejść, wykorzystując najnowszy produkt firmy HAMA – czyli samochodową ładowarkę STACJA ŁADUJĄCA HAMA (3+2XUSB); 10A, pozwalającą na jednoczesne ładowanie pięciu urządzeń zasilanych z USB. Urządzenie jest przemyślnie zaprojektowane, tak by wygodnie mogli z niego korzystać zarówno kierowca i pasażer siedzący z przodu, jak i pasażerowie z tylnej kanapy (dwa porty USB znajdują się we wtyczce podłączanej do gniazda zapalniczki, 3 – na koncentratorze, umieszczonym na 2-metrowym przewodzie przedłużającym. Co ważne w zestawie znaleźć można również zaczep do montowania koncentratora.

Gniazda USB na wtyczce dostarczają prąd ładowania 4,8 A (2x 2,4 A), zaś te umieszczone na koncentratorze – w sumie 6 A. Co ważne, ładowarka wyposażona jest układ elektroniczny rozpoznający podłączone urządzenie i dopasowujący prąd ładowania do jego wymagań, dzięki czemu użytkownik może być pewien, że jego smartfon/tablet/kamera/powerbank itp. zostanie naładowany w optymalnym czasie i bez ryzyka uszkodzenia akumulatora.

Nowość firmy HAMA wyróżnia się również nowoczesnym, stylowym wyglądem – ładowarka należy bowiem do ekskluzywnej serii akcesoriów Prime Line. Cenę urządzenia ustalono na 129 złotych. W zestawie z ładowarką nabywca znajdzie zaczep do mocowania oraz instrukcję obsługi.

Dodaj komentarz