Rusza pierwszy w Polsce bootcamp C++ Internetu Rzeczy (IoT)

Szeroki zakres poznanych technologii i warsztatowy charakter zajęć, a także możliwość zdobycia pożądanych przez pracodawców kompetencji w krótkim czasie. To tylko niektóre z rzeczy, które przemawiają za bootcampem. Nie trzeba studiować przez rok, aby poznać tajniki zawodu C++ Developera – na zdobycie potrzebnych kompetencji wystarczą niecałe 2 miesiące! Jak zdobyć zawód przyszłości? Już 14 kwietnia startuje w Warszawie pierwszy w Polsce bootcamp C++ FOR IOT DEVELOPMENT, dzięki któremu będzie można zgłębić wiedzę dotyczącą między innymi budowania rozwiązań wykorzystujących niewielkie komputery oraz różnorodne czujniki. Kim jest programista C++ platformy IoT?

To osoba, która działając w obszarze Internetu Rzeczy (IoT) może zajmować się tworzeniem programów i aplikacji np. rejestrujących i pokazujących temperaturę, parametry powietrza oraz czas na tablicach świetlnych w mieście, wspomagających nawigację wewnątrz budynków, prezentujących trasę przejazdu w autobusie czy zapowiedzi głosowe przystanków. C++ Developer zajmuje się także tworzeniem i oprogramowaniem dla urządzeń ułatwiających codzienne życie, na przykład regulującymi oświetlenie czy ogrzewanie w inteligentnym domu za pomocą poleceń głosowych czy na podstawie badania obecności osób w pomieszczeniu. Urządzenia IoT znajdują również szerokie zastosowanie w medycynie, energetyce oraz przemyśle.

W trakcie trwania bootcampu uczestnicy poznają między innymi podstawy pracy z systemem Linux, narzędzia pracy programisty urządzeń IoT oraz dowiedzą się i samodzielnie sprawdzą na czym polega działanie i programowanie mikrokontrolerów. Kolejnym etapem szkolenia będzie wprowadzenie do programowania w języku C++ i programowania obiektowego. Całość zakończy zrealizowanie finalnego projektu, który będzie obejmował budowę rozwiązania w oparciu o urządzenia IoT, pokazujący syntezę umiejętności zdobytych na kursie. Będzie on składową profilu zawodowego uczestnika prezentowanego pracodawcom po zakończeniu nauki.

Więcej na stronach:

http://kodolamacz.pl/bootcamp-cpp/

www.facebook.com/kodolamacz

Dodaj komentarz