Monitory Philips do biura i pracy z domu. Jesienny przegląd modeli

Ostatni kwartał roku to czas wzmożonych zakupów, inwestycji w sprzęt, a w większości firm także intensywniejszej pracy. Philips wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, oferując interesujące modele monitorów do zastosowań biurowych oraz home office. Do zadań wymagających relatywnie dobrego odwzorowania kolorów w atrakcyjnej cenie, dedykowany jest model Philips 243V7QJABF. Monitor dysponuje wyświetlaczem IPS LED o przekątnej 24 cali, z szerokimi kątami widzenia i dobrą ostrością obrazu. Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz klasyczny format ekranu 16:9 to cechy, dzięki którym monitor świetnie sprawdzi się jako podstawowy model do pracy biurowej.

Wąskie ramki i cena poniżej 500 zł sprawiają, że stosunkowo niewielkim kosztem można z wykorzystaniem tego modelu stworzyć stanowisko wieloekranowe. Monitor wyróżnia się obecnością złącza DisplayPort oraz trzech technologii, które ograniczają zmęczenie oczu użytkownika przy wielogodzinnej pracy: Easy Read, Flicker-free oraz LowBlue.

Komfortowe miejsce pracy

W przypadku niewielkich biur, gdzie każdy centymetr stanowiska pracy jest na wagę złota, duże znaczenie ma ergonomia stopki monitora oraz opcja alternatywnego montażu w uchwycie VESA. Philips 243S5LHMB to jeden z najbardziej przystępnych cenowo monitorów wyposażonych w funkcjonalną podstawę SmartErgoBase, umożliwiającą pełną regulację ekranu w praktycznie każdym zakresie, włączając w to tryb pivot oraz obrotnicę. Sam ekran można również osadzić na większości dostępnych na rynku uchwytów – po demontażu stopki waży zaledwie 3,17 kg. Monitor bazuje na 24-calowej matrycy TN z szybkim czasem reakcji wynoszącym 1 ms (GtG). Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1080 pikseli.

Uniwersalny monitor z funkcją dokowania laptopa

Dla osób potrzebujących dużej przestrzeni roboczej Philips ma w swojej ofercie panoramiczny model 349P7FUBEB z linii Brillance. Dzięki wąskim ramkom i zakrzywionemu ekranowi w formacie 21:9, monitor nadaje się do pracy na kilku oknach jednocześnie oraz sprawdzi się w szeroko pojętym montażu wideo.

Dodatkowo 349P7FUBEB wspiera tryb MultiView, gdzie ekran dzielony może być pomiędzy dwa źródła obrazu (np. komputer stacjonarny i notebooka). Użytkownicy komputerów przenośnych docenią także obecność uniwersalnego złącza USB-C, z funkcją dokowania oraz zasilania podłączonego laptopa (USB Power Delivery).

Philips 349P7FUBEB to interesujący wybór dla freelancerów oraz osób, które pracują w trybie home office i poszukują ekranu uniwersalnego. Zastosowana w nim 100 Hz matryca MVA o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, nadaje się także do zastosowań multimedialnych i gamingu.

 

Strony produktowe prezentowanych monitorów:

Philips 243V7QJABF: https://www.philips.pl/c-p/243V7QJABF_00/monitor-lcd-full-hd

Philips 243S5LHMB: https://www.philips.pl/c-p/243S5LHMB_00/monitor-lcd

Philips 349P7FUBEB: https://www.philips.pl/c-p/349P7FUBEB_00/brilliance-zakrzywiony-monitor-ultrawide-ze-zlaczem-usb-c

Dodaj komentarz