10 najważniejszych urządzeń na Audio Video Show 2018

Audio Video Show 2018 jest idealną okazją dla odwiedzających, aby zobaczyć najciekawsze urządzenia z branży audio oraz video. Swoje rozwiązania technologiczne zaprezentują takie marki, jak m.in.: LG, Philips, Panasonic, Yamaha, Marantz, McIntosh, czy B&W. Wystawa Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada w trzech lokalizacjach: na PGE Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. Poniżej znajduje się lista najciekawszych systemów audio i video, które będą dostępne podczas Audio Video Show 2018.

D’Agostino Relentless PGE Narodowy, Studio TV3

Bezwzględny – dokładnie tak nazywa się najnowszy wzmacniacz Dana D’Agostino. I nie ma się czemu dziwić, bo jest to monoblok o mocy dochodzącej do 6000 W przy 2 Ω. Oczywiście rzadko kto zwraca uwagę na moc podawaną przy takim obciążeniu, ale czy 1500 W przy 8 Ω lub 3000 W przy 4 Ω brzmi gorzej? Powiedzmy sobie szczerze taka końcówka mocy powinna napędzić dowolne kolumny, wywołując przy okazji małą panikę w lokalnej elektrowni.

Ważące 250 kg i kosztujące 1,2 miliona złotych monobloki zostaną zaprezentowane przez samego właściciela i konstruktora, legendę hi-endu, Dana D’Agostino. Będzie to pierwsza wizyta byłego szefa firmy Krell w Polsce. Swego rodzaju „dodatkiem” do całego, kosztującego blisko 3 miliony złotych systemu, będą kolumny Wilson Audio Alexx, których prezentacja w ubiegłym roku przyciągnęła prawdziwe tłumy. Dużą atrakcją pokazu będzie przedpremierowy odsłuch albumu „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a 16 listopada o godzinie 13:00 oraz winylowej płyty „Ulotne” Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa, z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek tego samego dnia o godzinie 15:00 – właśnie na takim systemie marzeń.

MBL Radialstrahler 101 X-treme PGE Narodowy, Studio TV2

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie referencyjny system manufaktury MBL z głośnikami Radialstrahler MBL 101 X-treme. Te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrają wraz z firmową elektroniką z serii Reference: 4 monofonicznymi wzmacniaczami mocy MBL 9011, przedwzmacniaczem MBL 6010D oraz dzielonym odtwarzaczem MBL 1611F/1621.

Zestawem można operować synchronicznie. Dzięki MBL Roon Module użytkownik dostaje dostęp do odtwarzania wielu formatów audio z automatyczną i bezproblemową konwersją, bazą danych, dotyczącą muzyki, a także pełną kontrolą nad każdym z urządzeń. Można nimi sterować z poziomu smartfona lub tabletu.

Manron Delta SE 150 Hotel Radisson Blu Sobieski, Sala 418

Toruńska firma Manron zaprezentuje wyjątkowy wzmacniacz – monobloki DELTA SE 150. W urządzeniu zastosowano układ bezpośrednio żarzonej triody single-ended, bazujący na lampie GM100. Ta tysiącwatowa lampa, pochodząca z lat 30-tych XX wieku, pozwala uzyskać około 200 watów mocy wyjściowej na kanał. Oryginalnie lampy tego typu stosowano w nadajnikach radiowych. Wzmacniacz jest jedną z nielicznych konstrukcji na świecie zbudowanych w oparciu o lampę GM100, a jego cenę producent ustalił na okrągły milion złotych za parę.

Yamaha NS-5000 – PGE Narodowy, Studio TV1

Japoński producent przedstawia flagowe kolumny głośnikowe. NS-5000 są kolejną konstrukcją w historii produktów firmy. Membrany przetworników w nowym modelu są wykonane z nowego materiału – syntetycznego polimeru o nazwie Zylon, który odróżnia się charakterystyką akustyczną od jakiegokolwiek innego materiału. Charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością na rozciąganie i szybkością akustyczną.

W modelu NS-5000 Zylon został użyty do przygotowania membran każdego z trzech przetworników: wysokotonowego, średniotonowego i niskotonowego. Na szczególną uwagę zasługuje potężny głośnik niskotonowy o średnicy aż 300 milimetrów. NS-5000 jest 3-drożną kolumną z systemem bass-reflex. Obudowa kolumn została wykonana z laminowanych paneli z białej brzozy, pochodzącej z wyspy Hokkaido.

Marantz KI-Ruby – PGE Narodowy, Sala Książęca

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, świętuje 40 rocznicę współpracy z Ambasadorem marki, Kenem Ishiwata, prezentując dwa wyjątkowe komponenty z limitowanej edycji o nazwie KI-Ruby: odtwarzacz SACD/CD – SA-KI Ruby oraz wzmacniacz PM-KI Ruby – obydwa modele będą dostępne w ograniczonej liczbie 1000 sztuk na całym świecie. Zostały one wyróżnione wygrawerowanym laserowo autografem Kena Ishiwaty oraz osadzonym na szczycie przedniego rubinem – stąd nazwa Ruby.

Oba modele są konstrukcjami stworzonymi od podstaw, bazującymi nie tylko na wieloletnim doświadczeniu inżynierów firmy Marantz. Oprócz odtwarzania płyt SACD i CD w wyjątkowo wysokim standardzie, model SA-KI Ruby oferuje również wiele wejść cyfrowych, w tym port USB dla wygodnego podłączenia do komputera oraz przetwarza dźwięk cyfrowy wykorzystując opatentowaną, jednobitową technologię Marantz Musical Mastering oraz konwersję MMM-Conversion w celu dostarczenia sygnału do wyjścia analogowego.

Wzmacniacz PM-KI Ruby jest konstrukcją całkowicie analogową, z sekcją przedwzmacniacza o wysokiej rozdzielczości, wykorzystującą opatentowaną technologię HDAM oraz sekcją wzmacniacza o zmiennej mocy 100 W na kanał, zastosowanej również we flagowym wzmacniaczu PM-10. Oprócz szerokiej gamy wejść liniowych PM-KI Ruby wyposażony został w układ Marantz Musical Premium Phono EQ o niskim poziomie szumu, obsługującym wkładki MC oraz MM dla zapewnienia kompatybilności ze współczesnymi gramofonami.

LG OLED C8 PGE Narodowy, Sala Platynowa 3

Firma LG zaprezentuje najnowsze telewizory OLED, które cieszą się uznaniem wśród ekspertów. Główną atrakcją stoiska będzie 77-calowy telewizor OLED z serii C8. Jego celem jest zaoferowanie wyjątkowo wiernego i niespotykanego wcześniej odwzorowywania detali obrazu oraz dźwięku. Jedną z zalet modelu LG OLED77C8 jest możliwość osiągnięcia wyraźnej i głębokiej czerni. Natomiast proporcje kontrastu są w stanie wywrzeć duże wrażenie na każdym koneserze znakomitej wizji. Ponadto w urządzeniu zastosowano następujące technologie: sztuczną inteligencję LG AI ThinQ, inteligentny procesor LG α9, czy Dolby Atmos.

Telewizory ze wspomnianej serii są przykładem pierwszego wprowadzenia sztucznej inteligencji w języku polskim. Użytkownicy poprzez polecenia głosowe mogą sterować telewizorem. Dzięki technologii opartej na Deep ThinQ urządzenie uczy się komunikatów użytkownika w obszarze: sterowania funkcjami telewizora, łączenia z innymi urządzeniami oraz wyszukiwania głosowego. Sztuczna inteligencja w telewizorach LG umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, zmianę kanału i głośności, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie. Oprócz tego urządzenie rozpoznaje styl i sposób wypowiedzi użytkownika, dzięki czemu obsługa telewizora staje się prosta i intuicyjna.

Philips OLED+ 903 PGE Narodowy, Sala Platynowa 1

Mimo tego że telewizory z wyświetlaczami OLED są dostępne na rynku od kilku lat, firma Phillips postanowiła wprowadzić pierwsze ekrany oznaczane jako OLED+. Główną jednostką, odpowiadającą za sposób wyświetlania treści, jest procesor P5 Perfect Picture. System nagłośnienia powstał w efekcie kooperacji Phillips TV z firmą Bowers & Wilkins – ekspertami w dziedzinie tworzenia wysokiej jakości głośników. Tło doświetla sprawdzony system Ambilight.

OLED+ 903 działa w oparciu o system Android, którym można sterować za pomocą tradycyjnego pilota oraz minimalistycznej „różdżki”, która obsługuje również inne, połączone z telewizorem urządzenia. Wielbiciele nowoczesnych rozwiązań docenią Asystenta Google, który ułatwia obsługę telewizora i może być połączony ze smartfonem, przenosząc użytkownika w tryb inteligentnego zarządzania domowymi sprzętami.

Rockport Lyra – PGE Narodowy, Studio TV5

Podczas Audio Video Show, marka Rockport Technologies zaprezentuje topowy model swoich kolumn – model Lyra. Kosztujące przeszło 800 000 złotych urządzenia stają się jednymi z najlepszych konstrukcji na świecie. Głośniki zostaną zaprezentowane z lampową elektroniką firmy VTL: wzmacniaczami mocy Siegfried Series II oraz przedwzmacniacze TL-7.5 Series III. Źródłem prezentacji będzie gramofon VPI Avenger Reference z wkładką LLyra Etna.

W kolumnach zostały zastosowane głośniki średniotonowe, których poszczególne sekcje membrany są różnej grubości. Membrany wykonano z włókien węglowych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niespotykanie niskiego poziomu zniekształceń. Lyra to kolumny 3,5-drożne.

Transrotor Artus Hotel Golden Tulip, Sala Tulip 2

Na Audio Video Show zostanie zaprezentowany najdroższy gramofon świata – Transrotor Artus. To niezwykłe, kosztujące ponad 600 tysięcy złotych urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty. Na wszystkie pytania odpowiadać będzie współwłaściciel firmy Transrotor, pan Dirk Rake.

Naim Statement PGE Narodowy, Sala Continental

Wzmacniacz Statement jest szczytem wiedzy inżynierskiej firmy Naim. System składa się z przedwzmacniacza NAC S1 oraz dwóch monofonicznych wzmacniaczy mocy NAP S1. NAC S1 i NAP S1 dzielą ten sam podstawowy układ. Powodujący szumy zasilacz umieszczony jest w podstawie, a elektronikę zamieszczono powyżej. Każda sekcja jest podzielona akrylowym elementem, zmniejszającym drgania.

Każdy element został starannie zaprojektowany i stworzony przy użyciu nowatorskiej technologii produkcji. Mimo to, elementy kluczowe dla brzmienia, są montowane i lutowane ręcznie przez wykwalifikowanych techników. Montaż końcowy całego urządzenia odbywa się w Wiltshire, w Anglii.

Więcej informacji na stronie www.avshow.pl.

 

Dodaj komentarz