Drift19 – nadjeżdża pierwszy symulator kierowcy driftowego w historii

Drift19 to pierwszy w historii gier wideo profesjonalny symulator kierowcy driftowego. W wielu grach wyścigowych drift pojawia się jako dodatek, ale tytułu w całości poświęconego tej dyscyplinie motosportu i wszystkim związanym z nią smaczkom jeszcze nie było. Buduj i tuninguj we własnym warsztacie samochody, spotykaj się ze znajomymi, żeby wspólnie pojeździć, ćwicz swoje umiejętności na wymagających torach. Poczuj, jak to jest być częścią driftowej społeczności. Drift to jedna z bardziej wymagających technik prowadzenia samochodu, polegająca na pokonywaniu zakrętów przy użyciu kontrolowanego poślizgu. Duża popularność driftu w Japonii doprowadziła do powstania profesjonalnej ligi, która do dzisiaj rozpowszechniła się w różnych krajach świata. W 2006 roku odbyły się pierwsze zawody tego typu w Polsce, z roku na rok zdobywając u nas coraz większą popularność. Jej następstwem jest pierwszy tak realistyczny symulator tej dyscypliny motosportu od polskiego producenta gier.

ECC Games to blisko 30-osobowe studio developerskie zrzeszające miłośników motoryzacji, którzy podczas tworzenia gry mocno inspirują się esencją driftu. W ich produkcji pojawią się najbardziej kultowe auta – każde o odmiennym modelu jazdy, który dodatkowo dopasujemy do swoich preferencji przy pomocy szerokiego asortymentu części i możliwych ustawień. ECC Games pracowało do tej pory m.in. nad mobilnymi wersjami popularnego Car Mechanic Simulatora. Bazując na tym doświadczeniu tworzy teraz autorski model tuningowania samochodów, a także odpowiednią fizykę jazdy. Drift to nie walka na czas jak w tradycyjnych wyścigach czy rajdach, a rywalizacja o jak najlepszy kąt wychylenia auta względem osi trasy, prędkość poślizgu czy optymalną linię przejazdu i efekty specjalne, z obowiązkowym dymem z rozgrzanych opon. W Drift19 odzwierciedlony będzie każdy z tych elementów.

Cała naprzód

Drift19 to jedyna w swoim rodzaju produkcja, która kładzie równie duży nacisk na model prowadzenia samochodów, co na opcje ich budowy i tuningowania. Najmniejsza zmiana w konstrukcji auta ma realne przełożenie na jego osiągi, co z pewnością przypadnie do gustu fanom motoryzacji i „grzebania” w silnikach. Polska produkcja pozwoli graczom poczuć atmosferę, jaka towarzyszy kierowcom podczas wchodzenia w kontrolowany poślizg na tzw. spotach. Już w przyszłym roku każdy fan driftu będzie mógł poczuć, jak to jest sunąć bokiem po kultowych torach EBISU .

Premiera gry na platformie Steam jest planowana na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2019 roku.

Dodaj komentarz