Futurystyczna wizja laptopa – Yoga Book C930

Za sprawą Lenovo funkcje laptopa, tabletu, czytnika e-booków oraz notesu  połączone zostały w jedno wszechstronne urządzenie. Yoga Book C930 to pierwszy na świecie laptop z dwoma wyświetlaczami, które ze sobą współpracują, dając nowe kreatywne możliwości. Ta nowoczesna formuła 2 w 1 debiutuje właśnie w Polsce.

Yoga Book C930 prezentuje innowacyjne podejście do technologii dotyku i rewolucjonizuje sposób korzystania z urządzeń mobilnych. To jeden z najlżejszych i najsmuklejszych laptopów na świecie. Całość zamknięta jest w wyjątkowej stalowoszarej obudowie. Urządzenie ma zaledwie 4 mm grubości po otwarciu i 9,9 mm po zamknięciu, a waży jedyne 775 gramów. Kompaktowe wymiary to nie jedyne cechy wyróżniające Yoga Book C930. Kolejną rzeczą jest bateria, która gwarantuje do 9 godzin pracy, co szczególnie docenią mobilni użytkownicy. Urządzenie jest też niezwykle elastyczne.

Zawias otwierany w zakresie 360° umożliwia bezproblemowy wybór spośród pięciu trybów pracy: pisania, tworzenia, czytania, przeglądania i oglądania. Dzięki temu można oglądać seriale, tworzyć lub pracować na laptopie w dowolnym miejscu i sytuacji — stojąc w metrze, siedząc w samolocie czy wypoczywając na sofie po ciężkim dniu.

W porównaniu do pierwszej generacji Yoga Book udoskonalono reakcję dźwiękową i dotykową klawiatury, aby pisanie na Yoga Book C930 było maksymalnie naturalne. Dodano również reakcje wizualne, ponieważ naciskane klawisze są bardziej trójwymiarowe. Wszystko to zaowocowało znaczną poprawą szybkości i dokładności pisania.

Pukając w pokrywę laptopa

Sposób otwierania Yoga Book C930 to kolejna innowacja, która ułatwia korzystanie z laptopa. Aby go otworzyć wystarczy dwa razy zapukać w obudowę. Następnie mechanizm uniesie nieco klapę. Inżynierowie Lenovo zastosowali akcelerometry, magnesy i materiały zapamiętujące kształt. Kiedy akcelerometr wykryje podwójne stuknięcie wysyła sygnał elektryczny do stopu zapamiętującego kształt. Ten następnie kurczy i przesuwa magnesy, powodując ich odpychanie i otwarcie pokrywy.

Wielozadaniowość

Yoga Book C930 to pierwszy na świecie laptop z dwoma wyświetlaczami. Ten główny to ekran QHD 2K IPS o przekątnej 10,8 cala i jasności 400 nitów. Drugi – o podobnej wielkości – powstał w technologii E-Ink i działa jako notatnik, szkicownik, czytnik e-booków i samoucząca się klawiatura. Co istotne, to można ją personalizować na trzy różne układy klawiszy, dwie skórki oraz wiele wersji językowych, innych niż QWERTY. Skonstruowana przez Lenovo klawiatura to połączenie używania fizycznych przycisków oraz intuicyjnej technologii dotykowej przy zachowaniu ultrasmukłej konstrukcji. Oprócz tego klawiatura uczy się nawyków i dostosowuje rozmiar oraz rozmieszczenie klawiszy do stylu pisania użytkownika. Ekran E-Ink działa tak, jak oczekują tego współcześni ludzie – szybko, precyzyjnie i cyfrowo. W prosty sposób zamiast klawiatury i powierzchni dotykowej Yoga Book C930 przełącza się w tryb notatnika, gdzie możemy notować jak na zwykłym papierze. Oba ekrany są dotykowe i współpracują z dołączonym opcjonalnie do zestawu piórem cyfrowym – Precision Pen – o 4096 poziomach nacisku, działającym w technologii Bluetooth.

Niewielka waga, smukła konstrukcja oraz wydajna bateria pozwalają mieć Lenovo Yoga Book C930 zawsze przy sobie, a charakterystyczne dla produktów Lenovo Yoga zawiasy umożliwiają korzystanie z tego urządzenia na cztery różne sposoby. Pełny obrót zmienia urządzenie w tradycyjny ponad 10-calowy tablet – najwygodniejszy do surfowania w sieci, przeglądania zdjęć z podróży, czy korzystania z niego jako wsparcie podczas biznesowych wystąpień i prezentacji. Ułożenie ekranu pod kątem około 45° to dobre rozwiązanie do oglądania filmów. Można wówczas postawić Yoga Book C930 na stoliku i wygodnie rozsiąść się na kanapie. Ekran IPS o szerokich kątach widzenia pozwala obejrzeć ulubiony serial wspólnie z przyjaciółmi z gwarancją, że każdy z nich będzie równie komfortowo widział wyświetlany obraz. Urządzenie pracuje także w tradycyjnym sposobie laptopa, sprawdzonym w codziennej pracy wymagającej używania klawiatury, touchpada, czy nawet myszy. Otworzenie Yoga Book C930, czyli odchylenie ekranu o 180° udostępnia dużą przestrzeń kreatywną do tworzenia notatek, ilustracji oraz grafik. W takim układzie ekran może służyć do wyświetlania obrazu, śledzenia postępu prac w czasie rzeczywistym oraz do zarządzania funkcjami rysika, zaś sam kreatywny panel dotykowy pełni funkcję obszaru roboczego.

Yoga Book C930 za sprawą ekranu E-Ink to również nieograniczone możliwości dla osób kreatywnych, pragnących tworzyć ręcznie – za sprawą Precision Pen – materiały, notatki, rysunki, które następnie można w łatwy sposób przenosić, wycinać i wklejać powstałe dokumenty między ekranami. Wyświetlacz E-Ink zmienia laptopa w czytnik e-booków do przeglądania długich raportów, artykułów naukowych i innych długich tekstów. Na czytanym tekście można nanosić komentarze, oznaczać oraz podkreślać konkretne zdania. Zalety tego ekranu docenią osoby, które lubią relaksować się podczas czytania ulubionej lektury w domowym zaciszu czy w drodze do pracy. To rozwiązanie zdecydowanie w mniejszym stopniu nadwyręża wzrok oraz oszczędza więcej energii (oczywiście, po wyłączeniu wyświetlacza LCD).

Bogate wnętrze

Sercem urządzenia jest procesor Intel® Core™ 7. generacji — jeden z najwydajniejszych CPU dostępny w laptopach bez wentylatora. Jego zaletą jest to, że nie generuje szumu termicznego. Na pokładzie Yoga Book C930 znajdziemy również 4 GB RAM DDR3. Dodatkowo płynność pracy zapewni dysk SSD do pojemności do 256 GB. Zdolność dodatkowego przechowywania danych oraz ich transfer umożliwi dostępny czytnik kart microSD do 512 GB. Za efekty wizualne odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 615, która pozwoli na obsługę wszystkich programów biznesowych, odtwarzaczy multimedialnych oraz aplikacji sieciowych. Ponadto zainstalowane głośniki z technologią Dolby Atmos pozwolą doświadczyć czystego, przestrzennego dźwięku.

Urządzenie posiada również slot na kartę nano SIM i jest gotowe na transmisję danych w standardzie LTE. Obsługuje także dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 ac na pasmach 2.4 GHz i 5 GHz, co gwarantuje płynne i stabilne działanie w sieci. Łączność z innymi urządzeniami peryferyjnymi zapewni Bluetooth 4.2.

Yoga Book C930 posiada dwa przydatne porty USB-C dedykowane do współpracy z wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości, wydajnymi urządzeniami do przechowywania danych i szybkiemu ładowaniu. Laptop może też rejestrować i edytować wiele strumieni wideo w czasie rzeczywistym lub połączyć szeregowo inne urządzenia, aby ułatwić sobie pracę.

Lenovo Yoga Book C930 wspierany jest przez system operacyjny Windows 10 Home. To ukłon w stronę osób przyzwyczajonych do systemu komputerowego. Tym samym urządzenie to kompletna maszyna, który świetnie sprawdzi się jako mobilne centrum rozrywki przy zachowaniu wysokiej kultury pracy.

Cena i dostępność

Lenovo Yoga Book C930 dostępny jest w sprzedaży m.in. w sieci sklepów Komputronik, oraz x-kom w cenie od 4 599 zł.

Dodaj komentarz