Szybki dysk przenośny w eleganckiej i wytrzymałej obudowie

Firma TRANSCEND prezentuje nowy zewnętrzny dysk SSD ESD350C korzystający z interfejsu USB 3.1 typu C. Dysk cechuje prędkość odczytu na poziomie 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Przeznaczony jest dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego, ale też dobrze prezentującego się nośnika na czas podróży czy pracy na urządzeniach przenośnych.  

Umieszczony w urządzeniu dysk SSD PCIe zapewnia prędkość odczytu do 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Poprzez wykorzystanie w nośniku kości 3D NAND TLC otrzymujemy dłuższą żywotność dysku niż w modelach opartych na tradycyjnie stosowanych kościach 2D NAND.

Dysk wyróżnia się wyglądem i wytrzymałością za sprawą gumowego etui w kolorze morskim (navy blue). Antypoślizgowy materiał pomaga uchronić dysk przed uszkodzeniami zewnętrznymi i zabrudzeniami. Porównywalny do wielkości dłoni dysk z łatwością zmieści się do kieszeni czy torebki. Razem z dyskiem otrzymujemy dwa kable o końcówkach USB typu C do USB typu C oraz USB typu C do USB typu A. Wspomniana powłoka, rozmiar oraz dołączone uniwersalne złącza sprzyjają wykorzystaniu dysku w czasie podróży – zarówno do pracy przy obróbce wideo, jak i do relaksu przy odtwarzaniu filmu czy ulubionego albumu.

Dysk może być stosowany jako pamięć zewnętrzna do smartfonów i tabletów wyposażonych w port USB-C, najnowszych MacBooków z Thunderboltem 3 oraz urządzeń z portem USB, w tym konsoli Xbox One oraz PlayStation 4.

Producent dostarcza do urządzenia oprogramowanie TRANSCEND Elite, pomagające w zarządzaniu danymi oraz samym dyskiem. Umożliwia ono m.in. tworzenie kopii zapasowych oraz szyfrowanie i przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz macOS 10.10. Można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Gwarancja i cena

Dysk ESD350C pojawi się w polskich sklepach w czerwcu. Sugerowane ceny producenta to odpowiednio: 409 złotych za wersję 240 GB, 579 złotych za wersję 480 GB oraz 869 złotych za wersję 960 GB. Kupując nośnik, otrzymujemy trzyletnią gwarancję na produkt.

Specyfikacja

Dysk TRANSCEND ESD350C
Wymiary 96,5 mm x 53,6 mm x 12,5 mm
Waga 87 g
Temperatura pracy dysku 0°C – 60°C
Interfejs USB 3.1 Gen 2
Typ pamięci 3D NAND Flash
Pojemność 240 GB, 480 GB, 960 GB
Maksymalna prędkość odczytu danych* 1 050 MB/s
Maksymalna prędkość zapisu danych* 950 MB/s
Dodatkowe oprogramowanie Transcend Elite
Napięcie robocze 5 V
Certyfikaty CE, FCC, BSMI
Gwarancja 3 lata
Dołączone przewody sygnałowe USB-C do USB-C, USB-C do USB-A

*Transfery mogą różnić się w zależności od zastosowanego sprzętu oraz oprogramowania.

Dodaj komentarz