Lenovo i Qualcomm przedstawiają Project Limitless – pierwszy na świecie działający w sieci 5G1 komputer PC2

Project Limitless to efekt kilkuletniej współpracy między firmami Lenovo i Qualcomm mającej na celu opracowanie komputerów PC nowej klasy, które łączą się z Internetem za pośrednictwem sieci 5G, są stale aktywne, stale połączone i oferują inteligentne, nowoczesne funkcje. To partnerstwo oraz platforma obliczeniowa 5G Snapdragon 8cx umożliwią zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i biznesowym korzystanie z komputera w zupełnie nowy sposób.Zaprezentowany na targach COMPUTEX ultramobilny laptop Lenovo jest pierwszym w historii modelem wyposażonym w modem Qualcomm Snapdragon X55 5G, który może się łączyć z superszybką siecią 5G. Przejście z sieci 3G na 4G LTE już odmieniło sposób korzystania ze smartfonów. Lenovo dostrzega też ogromny potencjał rozwojowy sieci 5G, która umożliwi bardziej inteligentne działanie nowoczesnych, szybszych i zawsze połączonych z siecią komputerów PC, a także korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji łączności i udostępniania.

„W Lenovo nie opracowujemy innowacji dla samych technologii. Pracujemy przede wszystkim z myślą o wrażeniach użytkowników” — mówi Johnson Jia, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Consumer Business of Intelligent Devices Group, Lenovo. „Prawdziwa łączność 5G w komputerze PC2 ma na celu przede wszystkim zaspokojenie potrzeb użytkowników związanych z szybkością: szybszym przesyłaniem plików, streamingiem w rozdzielczości 4K i 8K, a nawet rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną, płynniejszym czatem wideo o wyższej jakości niezależnie od miejsca, a nawet szybszym odświeżaniem ekranu w grach mobilnych. Mówiąc o nieograniczonej łączności, naprawdę mamy to na myśli — użytkownicy komputera PC 5G na całym świecie będą oszczędzać czas, pracować efektywnie i odbierać rozrywkę z niemal dowolnego miejsca i w dowolnej chwili”.

Snapdragon 8cx to najbardziej ekstremalna platforma firmy Snapdragon, zapewniająca mobilnym użytkownikom wciągającą rozrywkę, wielogigabitowy transfer, długi czas działania baterii, aplikacje klasy korporacyjnej i zaawansowane zabezpieczenia — nawet w urządzeniach tak smukłych jak laptopy. Project Limitless oferuje mobilnym użytkownikom pracującym wielozadaniowo i przedstawicielom pokolenia cyfrowego mobilność znaną ze smartfonów, ale bez hotspotów Wi-Fi, oraz znane z komputerów PC funkcje usprawniające pracę.

Technologia ta umożliwi na przykład tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów między osobami używającymi języka angielskiego oraz mandaryńskiego i znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Studenci szkoły filmowej mogą w czasie rzeczywistym współpracować online nad montażem wideo, a następnie błyskawicznie przesłać gotowy film. Ultramobilny laptop 5G2 Lenovo w połączeniu z platformą Snapdragon 8cx o ultraniskim poziomie opóźnień i ekstremalnej wydajności umożliwiają nie tylko takie zastosowania, ale i wiele innych.

Nadeszła nowa generacja stale połączonych z siecią komputerów. Lenovo i Qualcomm będą nadal rewolucjonizować branżę PC dzięki urządzeniom Project Limitless, które pojawią się na początku roku 2020. Już nie możemy się doczekać efektów udostępnienia naszych inteligentniejszych technologii szerszemu gronu użytkowników.

Dodaj komentarz